Liderlik

Yönetici Kurucular

Phil Sham
CEO ve Kurucu Ortak

Phil, Aquanow'un Genel Müdürü olarak şirket vizyonunu ve stratejisini yönetmekte ve merkeziyetsiz finans, dijital varlık altyapısı ve kurumsal kripto alanlarında kârlılığı ve inovasyonu yönlendirmektedir. Önceki deneyimleri arasında global hisse senedi piyasalarında elektronik ticaretten sorumlu olduğu Connor, Clark & Lunn Financial Group'ta (CC&L) Kantitatif Hisse Senetleri Müdürü pozisyonu bulunmaktadır. Aynı zamanda CIBC'de Hisse Senedi Piyasaları Direktörü olarak görev yapmış ve burada Algoritmik Ticaret ve Ultra Düşük Gecikmeli Piyasa Erişim Ürünlerini yönetmiştir. Phil, yüksek lisansını Cornell Üniversitesi Finans Mühendisliği Bölümü'nde, lisans eğitimini ise Kanada Queen's Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde ve Ekonomi Bölümü'nde tamamlamıştır.

Andy Leung
CTO ve Kurucu Ortak

Andy, Aquanow'un Teknolojiden Sorumlu Başkanı (CTO) olarak görev yapmaktadır ve şirketin ve iş ortaklarının desteklenmesi için yeni teknolojilerin uygulanmasından sorumludur. Çoklu varlık ticareti, elektronik ticaret, sermaye piyasaları ve dijital varlıklar konularında güçlü becerilere sahip kıdemli bir Fintek sektörü uzmanıdır. Halen UBC'deki DeFi laboratuvarında danışmanlık yapmaktadır ve blok zinciri capstone programını geliştirmiş ve York Üniversitesi Sürekli Eğitim Okulu'nda eğitmenlik yapmıştır. TMX Group, ISS LiquidMetrix ve Healthcare of Ontario Pension Plan (HOOPP) kuruluşlarında Danışman olarak görev yapmıştır. Andy, RBC Capital Markets'ta sırasıyla New York ve Toronto, Kanada'da FICC Elektronik Ticaret Başkan Yardımcısı ve Kantitatif Hisse Senedi Ticareti Başkan Yardımcısı görevlerini yürütmüştür. Toronto Üniversitesi'nde Matematiksel Finans yüksek lisansını ve British Columbia Üniversitesi'nde Bilgisayar Bilimi ve Matematik lisansını tamamlamıştır.

Jae Moon
COO ve Kurucu Ortak

Jae, Aquanow'un Operasyonlardan Sorumlu Başkanı (COO) olarak görev yapmaktadır. Toronto Üniversitesi Matematiksel Finans bölümünden mezun olan Jae, kariyerine TD Bank'ta başlamış ve burada değerleme modellemesi ve süreç iyileştirme konularına odaklanmıştır. Aquanow'daki COO görevinden önce, Ontario Teachers' Pension Plan'da yatırım onay komitesinin temel bir üyesiydi ve 200 milyar dolardan fazla varlığın dağıtılmasına ve yönetilmesine yardımcı oldu. Jae, kariyeri boyunca sermaye piyasası işlemleri ve kantitatif analiz konusunda derin bir anlayış geliştirmiştir. Güçlü yönleri arasında iç kontroller, finansal modelleme, menkul kıymet değerlendirmesi ve iç ve dış ortaklara sunulması yer almaktadır. Jae, özellikle kripto sektörüne uygun olan soyadıyla gurur duymaktadır. Suda, karda ya da güneş altında yapılan her aktiviteyi, özellikle de golf oynamayı çok sevmektedir.

Yönetim Kadrosu

Michael Leung
Kurumsal Strateji Başkanı

Michael, AQN Varlık Yönetimi'nin tüm yönlerinden sorumlu olduğu Aquanow'da Kurumsal Strateji Başkanı olarak görev yapmaktadır. Birden fazla varlık sınıfı konusunda onlarca yıllık yatırım yönetimi deneyimine sahiptir. Şirkete katılmadan önce Nicola Wealth'te Portföy Yöneticisi ve Sabit Gelir Başkanı olarak görev yapmıştır. Fulcra Asset Management'ta Yatırım Analisti ve Uyum Direktörü görevlerini üstlenmiştir. Ayrıca daha önce CIBC'de hisse senedi türevleri işlemcisi ve CIBC World Markets Ireland'da İşlem Başkanı olarak görev yapmıştır. Kendisi Chartered Financial Analyst (CFA) sertifikası sahibidir. Michael, Yüksek Lisans derecesini Johns Hopkins School of Advanced International Studies'den Uluslararası Kalkınma alanında, Lisans derecesini ise British Columbia Üniversitesi'nden Ticaret alanında tamamlamıştır. Michael dünyanın dört bir yanında çeşitli işlerde çalışmış, seyahat etmiş ve doğa yürüyüşlerine katılmıştır.

Michael Kwok
Kurumsal Gelişim Başkanı

Michael, Aquanow'da Kurumsal Gelişim Başkanı olarak görev yapmaktadır. Şirkete, teknoloji ve tüketici şirketlerine yapılan öz sermaye yatırımlarından sorumlu olarak görev yaptığı 1832 Asset Management LP'den katıldı. Michael daha önce Connor, Clark & Lunn Investment Management'ta Temel Hisse Senetleri Müdürü olarak benzer bir görevde bulunmuştur. Kendisi Massachusetts Institute of Technology'den (MIT) Finans Yüksek Lisansı ve Queen's Üniversitesi'nden Ticaret Lisans derecesine sahiptir. Boş zamanlarında Michael squash oynamaktan, seyahat etmekten ve bulmaca çözmekten hoşlanır.

Mat Szeto
Kurumsal Satış Başkanı

Mathew, Aquanow'un Kurumsal Satış Başkanı olarak görev yapmakta ve finansal kurumlara ticaret çözümleri sağlama konusunda zengin bir deneyime sahiptir. 15 yılını Kanada ve Londra'da RBC Capital Markets'ta geçirdikten sonra EMEA Equity Execution'ın eş başkanı olarak görev yapmıştır. Mathew en son olarak Peel Hunt'ta Kurumsal Elektronik Yürütme Başkanı olarak görev yapmıştır, kendisi aynı zamanda Sertifikalı bir Finansal Analiz Uzmanı ve Ontario, Kanada'da lisanslı bir mühendistir.

Arthur Milner
Ürün Yönetimi Başkanı

Arthur, Aquanow'un Ürün Geliştirme Başkanı olarak görev yapmakta ve şirketin ürün yol haritasının geliştirilmesi ve yürütülmesini denetlemektedir. Hisse senetleri alanında 18 yılı aşkın deneyime sahiptir ve uygulama stratejileri, akıllı emir yönlendirme, algoritmik ticaret, ürün geliştirme, piyasa yapısı ve performans değerlendirme konularına odaklanmıştır. Arthur, TMX Group'ta Kıdemli Ürün Müdürü ve CIBC World Markets'ta Direktör dahil olmak üzere çeşitli kurumsal liderlik pozisyonlarında bulunmuştur.

Adrian Seto
İşlemler Başkanı

Adrian, Aquanow'da İşlemler Başkanı olarak görev yapmaktadır. Dijital varlıklar ve blok zinciri, işlem ve risk yönetimi, piyasa yapıcılığı, piyasa mikro yapısı, yazılım mühendisliği ve geliştirme konularında uzmanlığa sahip, on yılı aşkın sermaye piyasası deneyimine sahip deneyimli bir fintek girişimcisidir. Adrian, mevcut görevinden önce CIBC Capital Markets'ta Döviz İşlemleri Direktörü de dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Anna Trinh
Uyum Direktörü

Aquanow'un Uyum Direktörü olarak görev yapan Anna, 15 yılı aşkın hukuki deneyimiyle, özellikle mevzuata uyum konusuna odaklanarak, teknoloji girişimlerine şirketler ve menkul kıymetler hukukunun tüm alanlarında tavsiye ve danışmanlık sağlamaktadır. Finans alanında Ticaret Lisansı ve British Columbia Üniversitesi'nden Hukuk Lisansı derecelerine sahiptir - ve Flippening'den önce 6 büyük maratonu tamamlamayı planlamaktadır.