Web Sitesi Hizmet Şartları

March 16, 2021

Son güncelleme: 14 Şubat 2022

1. GİRİŞ

1.1. Şartların Kabulü. Aquanow'a hoş geldiniz. Bu hizmet şartları ("Şartlar")  https://aquanow.io/ ve https://trade.aquanow.io/ (topluca "Site") adreslerini nasıl kullanabileceğinizi yönetmekte ve sizinle aramızda bağlayıcı bir yasal anlaşma teşkil etmektedir. Siteyi kullanmadan önce bu Şartları dikkatlice okumalısınız. Bu Site CLTS TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ (“CLTS", "biz", "bizim") tarafından/tarafımızdan işletilmektedir. Bu Siteye erişerek veya Siteyi kullanarak ya da başka bir şekilde rıza verdiğinizi belirterek, bu Şartlara ve bunlarda atıfta bulunulan belgelere uymayı kabul etmiş olursunuz. Bu Şartlardan herhangi birini kabul etmiyorsanız veya onaylamıyorsanız, Siteyi kullanmayı derhal bırakmalısınız. Bu Site hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen legal@aquanow.io adresi üzerinden iletişime geçin.

1.2. Tüzel işletmeler. Sitemizi bir tüzel işletme adına kullanıyor veya Sitemize erişiyorsanız, aşağıdakileri onaylamış olursunuz: (i) söz konusu tüzel işletmeyi bu Şartlara bağlama yetkisine sahip yetkili bir temsilci veya aracı olduğunuzu; ve (ii) söz konusu tüzel işletmenin bu Şartları kabul ettiğini ve bunlara bağlı olduğunu. Böyle bir durumda, bu Şartlarda kullanılan "siz" ve "sizin" kelimeleri hem söz konusu kuruluşa hem de şahsen size atıfta bulunacak ve bunlar için geçerli olacaktır.

1.3. Gizlilik Politikası. Bu Şartlar Gizlilik Politikamızı içerir. Gizlilik Politikamız, herhangi bir çelişki veya tutarsızlık durumunda bu Şartlara tabi olacaktır.

1.4. Ek Şartlar. Bu Şartları, tarafımızca sunulan veya tedarik edilen belirli içerik, mal, fırsat veya hizmetlerle ilgili ek şartlarla ("Ek Şartlar") tamamlayabiliriz.  Bu Ek Şartları kabul etmeden önce gözden geçirme fırsatınız olacaktır. Ek Şartları reddetmeniz durumunda, belirli içerik, mal, fırsat veya hizmetler size sunulmayabilir.

1.5. Dijital Varlıkların Alım Satımı.Sitenin veya diğer Aquanow hizmetlerinin kullanımı yoluyla dijital varlıkların alım satımı, yatırılması, çekilmesi ve depolanması ile ilgili tüm konular Aquanow Kullanıcı Sözleşmesine tabi olacaktır.Siteyi veya diğer Aquanow hizmetlerini kullanarak dijital varlıkları takas etmenize, yatırmanıza, çekmenize veya saklamanıza izin verilmesi için Aquanow Kullanıcı Sözleşmesini okumanız ve kabul etmeniz gerekir. Aquanow hizmetlerinin müşterisi olma süreci sırasında CLTS, incelemeniz ve onaylamanız için Aquanow Kullanıcı Sözleşmesinin bir kopyasını size sağlayacaktır. Aquanow Kullanıcı Sözleşmesini kabul ederseniz, bu sözleşme Ek Şartlar olarak kabul edilecek ve bu Şartların bir parçasını oluşturacaktır. Bu Şartlar ile Aquanow Kullanıcı Sözleşmesi arasında herhangi bir tutarsızlık olması durumunda, tutarsızlık ölçüsünde Aquanow Kullanıcı Sözleşmesi geçerli olacaktır.

1.6. Yaş. Bu Site yalnızca en az 19 yaşında olan veya 19 yaşından büyükse CLTS ile bağlayıcı bir sözleşme oluşturmak için geçerli yasalara göre reşit olan kişiler tarafından kullanılabilir. Bu şartı karşılamıyorsanız Siteyi kullanmamalısınız.

1.7. Erişilebilirlik. Bu Siteyi mümkün olduğunca erişilebilir hale getirmeye çalışıyoruz. Bu Siteye veya içerdiği içeriğe erişimde herhangi bir sorun yaşamanız halinde, lütfen legal@aquanow.io adresi üzerinden bizimle iletişime geçin.

1.8. Değişiklikler. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak bu Şartları zaman zaman gözden geçirme ve güncelleme hakkımızı saklı tutarız. Bu tür değişikliklerin her biri ve tümü, yayınlandıktan hemen sonra yürürlüğe girer ve Siteye tüm erişim ve Sitenin sürekli kullanımı için geçerlidir. Bu tür değişikliklerden haberdar olmak için bu Şartları dönemsel olarak gözden geçirmeyi kabul edersiniz ve Siteyi kullanmaya devam etmeniz bu tür değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

1.9. Sitede Yapılacak Değişiklikler. Site, işlevleri, özellikleri, fiyatlandırması, bilgileri ve materyalleri dahil olmak üzere, CLTS'nin takdir yetkisi dahilinde herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın CLTS tarafından değiştirilebilir, geri çekilebilir veya feshedilebilir. CLTS, Sitenin tamamının veya herhangi bir bölümünün herhangi bir nedenle kullanıcılara kısıtlanması veya herhangi bir zamanda veya herhangi bir süre için kullanılamaması durumunda sorumlu olmayacaktır.

1.10. Bağlayıcı Tahkim Bildirimi; Toplu Davadan Feragat. İŞBU ŞARTLARIN 13. BÖLÜMÜNDE BAĞLAYICI BİR TAHKİM HÜKMÜ YER ALMAKTADIR; BU HÜKÜM, İŞBU ŞARTLARDA BELİRTİLEN MEKANİZMA YOLUYLA VAZGEÇMEDİĞİNİZ VEYA MAHKEMELERİN BAĞLAYICI TAHKİME RIZA GÖSTERMENİZE İZİN VERMEYECEĞİ BİR İL, EYALET VEYA ÜLKEDE BULUNMADIĞINIZ SÜRECE, TÜM İHTİLAFLARI ZORUNLU VE BAĞLAYICI TAHKİM YOLUYLA ÇÖZMENİZİ ÖNGÖRMEKTEDİR. BU, CLTS İLE BİR İHTİLAF DURUMUNDA, BU İHTİLAFIN BİR HAKİM VEYA JÜRİ TARAFINDAN ÇÖZÜLMESİNİ SAĞLAYAMAYACAĞINIZ ANLAMINA GELMEKTEDİR. AYRICA, BU ŞARTLARIN 13. BÖLÜMÜNDE, JÜRİLİ YARGILAMA HAKKINIZDAN VE CLTS'E KARŞI TOPLU DAVALARA KATILMA HAKKINIZDAN DA FERAGAT EDERSİNİZ. LÜTFEN BÖLÜM 13'Ü DİKKATLİCE OKUYUN.

2. KAYIT YÜKÜMLÜLÜKLERİ

2.1. Hesap Kaydı. Bu Sitenin belirli alanlarını kullanmak için öncelikle bir hesap ("Hesap") oluşturmak üzere kayıt işlemini tamamlamanız ve benzersiz bir kullanıcı adı ve şifre (topluca "Kimlik Bilgileri ") seçip kaydetmeniz gerekir. Hesabınız ve Kimlik Bilgileriniz size özeldir ve başka bir kişiyle paylaşılamaz veya başka bir kişiye devredilemez. Kimlik Bilgilerinizin gizliliğinden yalnızca siz sorumlusunuz ve Kimlik Bilgilerinizin ifşa edilmesinden veya yetkisiz kullanımından kaynaklanan her türlü zarardan siz sorumlu tutulacaksınız. Başka herhangi bir kişinin Hesabınızı veya Kimlik Bilgilerinizi kullanmasına izin vermeyecek ve Hesabınızın veya Kimlik Bilgilerinizin başka herhangi bir kişi tarafından kullanıldığını biliyorsanız veya şüpheleniyorsanız derhal CLTS'yi bilgilendireceksiniz.

2.2 Kayıt Verileri. Kayıt işlemi sırasında, Sitenin kayıt formunda istendiği şekilde kendiniz hakkında gerçek, doğru, güncel ve eksiksiz bilgiler sağlayacaksınız (bu bilgiler "Kayıt Verileri" olacaktır) Kayıt Verilerini gerçek, doğru, güncel ve eksiksiz tutmak için de muhafaza edecek ve derhal güncelleyeceksiniz. Gerçek dışı, yanlış, güncel olmayan veya eksiksiz herhangi bir bilgi sağlamanız veya CLTS'nin bu tür bilgilerin gerçek dışı, yanlış, güncel olmayan veya eksiksiz olduğundan şüphelenmek için makul gerekçeleri olması durumunda, CLTS hesabınızı askıya alma veya feshetme ve Sitenin (veya herhangi bir bölümünün) tarafınızdan mevcut veya gelecekteki tüm kullanımlarını reddetme hakkını saklı tutar.

2.3. Hesap Sorumluluğu. CLTS, Hesabınız aracılığıyla veya Kimlik Bilgilerinizi kullanarak verilen herhangi bir iletişim doğrultusunda hareket edebilir. CLTS, Hesabınızı veya Kimlik Bilgilerinizi kullanan bir kişinin gerçek kimliğini veya yetkisini doğrulamak zorunda değildir, ancak CLTS kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda Hesabınıza erişmek isteyen bir kişinin kimliğinin doğrulanmasını talep edebilir ve CLTS doğrulamadan ikna olmadığı takdirde Hesabınıza erişimi ve Hesabınızı kullanmayı reddedebilir. CLTS, kendi takdirine bağlı olarak, Hesabınızın veya Kimlik Bilgilerinizin güvenli olmadığını veya uygunsuz bir şekilde kullanıldığına kanaat getirirse, CLTS size herhangi bir bildirimde bulunmaksızın Hesabı veya Kimlik Bilgilerini derhal iptal edebilir. Zaman zaman Kimlik Bilgilerinizi değiştirmeniz gerekebilir.

3. KULLANIM KISITLAMALARI

3.1. Siteyi kullanmanızın bir koşulu olarak, şunları kabul edersiniz:

(a) Siteyi yürürlükteki yasalar uyarınca yasadışı olan veya bu Şartlar tarafından yasaklanan herhangi bir amaç için kullanmamak;

(b) Siteyi yanlış, hatalı veya yanıltıcı bilgi dağıtmak için kullanmamak;

(c) herhangi bir kişiyi taklit etmemek veya taklit etmeye çalışmamak;

(d) herhangi bir kişinin Siteyi kullanmasını engelleyen herhangi bir davranışta bulunmamak;

(e) hiç kimseyi karalamamak veya küçük düşürmemek veya müstehcen, aşağılayıcı veya saldırgan bir şekilde yorum yapmamak veya Siteyi veya içeriğini bizi veya herhangi bir üçüncü tarafı itibarsızlaştıracak veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumlu olmamıza neden olacak şekilde kullanmamak;

(f) bu Koşullar kapsamında tarafımızca izin verilen veya yürürlükteki kanunlar ve/veya herhangi bir Ek Şart kapsamında açıkça belirtilen durumlar haricinde Sitede veya içeriğinde veya materyallerinde tersine mühendislik yapmamak, kaynak koda dönüştürmemek, kopyalamamak, değiştirmemek, dağıtmamak, iletmemek, lisanslamamak, alt lisanslamamak, sergilememek, revize etmemek, gerçekleştirmemek, devretmemek, satmamak veya başka bir şekilde herhangi bir üçüncü tarafın kullanımına sunmamak veya başka bir şekilde yayınlamamak, derin bağlantı (deep-link) kurmamak, bunlardan türev çalışmalar oluşturmamak veya bunlardan herhangi bir şekilde yararlanmamak;

(g) Siteyi veri kazımamak, indekslememek veya veri madenciliği yapmamak;

(h) Siteyi virüs veya kötü amaçlı yazılım veya diğer benzer zararlı yazılım kodlarını dağıtmak amacıyla kullanmamak;

(i) yazılı olarak üzerinde ayrıca mutabık kalmadığımız sürece başka herhangi bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti desteklediğimizi beyan veya ima etmemek; ve

(j) Siteyi kullanımınızla bağlantılı olarak maruz kalabileceğiniz tüm masraf ve harcamalardan yalnızca tarafınızın sorumlu olduğunu ve şifrenizi ve diğer hesap bilgilerinizi gizli tutmanın yalnızca sizin sorumluluğunuzda olacağını.

3.2. Bu hüküm ve şartların herhangi bir bölümüne veya yürürlükteki yasalara uymamanız halinde Siteye erişiminizi engelleme veya askıya alma hakkımızı saklı tutarız.

4. MÜLKİYET, KULLANIM VE FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

4.1 Hakların Saklı Tutulması. Bu Site ve Sitedeki tüm fikri mülkiyet hakları (herhangi bir metin, grafik, logo, bilgi veya yazılım ve bunların herhangi bir derlemesi (düzenlemesi veya montajı) veya kullanımı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) bize ve/veya lisans verenlerimize aittir. Biz ve lisans verenlerimiz, dünyanın herhangi bir yerinde tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet haklarımızı (bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm telif hakları, ticari markalar, alan adları, tasarım hakları, veritabanı hakları, patentler ve her türlü diğer fikri mülkiyet hakları dahil) saklı tutarız.

4.2. Hileye Başvurmama. Bu Şartlardaki herhangi bir hüküm, Siteye erişiminizi sağlamak için gerekli olanların haricinde Sitede size herhangi bir hak tanımaz. Sitede ve özellikle herhangi bir Site içeriğinde gömülü veya yer alan herhangi bir dijital hak veya diğer güvenlik teknolojisinde yer alan herhangi bir fikri mülkiyet bildirimini atlatmamayı veya silmemeyi kabul edersiniz.

4.3. Ticari Markalar. CLTS ve Aquanow ticari markalarımızdır. Bu Sitede başka ticari markalar ve ticari unvanlar da kullanılıyor olabilir. Bu hüküm ve şartların dışında herhangi bir ticari markanın veya Sitedeki diğer herhangi bir içeriğin kullanılması veya kötüye kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitedeki hiçbir şey, önceden yazılı iznimiz olmadan herhangi bir ticari markayı kullanmak için ima, itiraz veya başka bir şekilde herhangi bir lisans veya hak verdiği şeklinde yorumlanmayacaktır.

4.4 Materyaller. CLTS, bu Sitede sunulan materyallerin ve içeriğin tek bir nüshasını yalnızca kişisel kullanımınız için ve yalnızca Siteyi ve bizden istenen ürün ve hizmetleri kullanmanızla ilgili olarak görüntülemenize, indirmenize ve yazdırmanıza izin verir. Bu tür bir nüshalardan herhangi bir ticari marka, telif hakkı veya diğer mülkiyet bildirimlerini kaldıramaz veya materyali veya içeriği herhangi bir şekilde değiştiremezsiniz.Bu Şartlarda aksine belirtilmedikçe, bu Sitenin materyallerinin veya içeriğinin tamamen veya kısmen ticari amaçlarla kopyalanması veya çoğaltılması veya CLTS'nin önceden alınmış yazılı rızası olmadan bu Sitenin veya bu Site materyallerinin veya içeriğinin dağıtımı, yeniden iletimi, yeniden yayınlanması, değiştirilmesi, tersine mühendisliği, satışı veya başka bir şekilde kullanılması kesinlikle yasaktır. Bu tür izinsiz ve yasaklanmış faaliyetleri kısıtlamak için yasal işlem de dahil olmak üzere gerekli gördüğümüz adımları atma hakkımızı ve bu Sitenin herhangi bir bölümüne erişiminizi önceden bildirimde bulunmaksızın, tamamen kendi takdirine bağlı olarak derhal askıya alma veya sonlandırma yetkisini saklı tutarız. Bu Siteyi veya materyallerini ve içeriğini kullanımınızdan kaynaklanan, ne kadar uzak olursa olsun, tüm sonuçlardan yalnızca ve tamamen siz sorumlu olursunuz.

5. YAZILIM

5.1. Yazılım. Herhangi bir yazılımın Siteden indirilmek üzere sunulduğu durumlarda, bu bizim ve/veya lisans verenlerimizin telif hakkıyla korunan çalışmalarıdır. Bu tür yazılımları yalnızca, varsa, yazılıma eşlik eden son kullanıcı lisans sözleşmesinin koşullarına ve buna bağlı olarak bu Şartlara uygun olarak kullanabilirsiniz. Bu tür tüm yazılımlar, yalnızca ticari olmayan bir şekilde dahili kullanımınız için indirilebilir (CLTS tarafından yazılı olarak aksi kararlaştırılmadıkça). Yazılımın son kullanıcı lisans sözleşmesine ve/veya bu Şartlara uygun olmayan şekilde çoğaltılması veya yeniden dağıtılması açıkça yasaktır ve ciddi hukuki ve cezai yaptırımlara neden olabilir.

5.2. Garanti Reddi. CLTS tarafından kullanıma sunulan yazılım, yalnızca geçerli son kullanıcı lisans sözleşmesinin şartlarında açıkça belirtildiği ölçüde garanti edilir. İşbu beyanla, tatmin edici kalite, hatasızlık, satılabilirlik, ihlal etmeme ve belirli bir amaca uygunluk gibi tüm zımni garantiler ve şartlar da dahil olmak üzere, söz konusu yazılımla ilgili diğer tüm garantileri, koşulları ve diğer şartları (açık veya zımni) reddederiz.Bu tür yazılımlara ilişkin toplam sorumluluğumuz hiçbir durumda ilgili son kullanıcı lisans sözleşmesindeki sorumluluk sınırlamalarını veya diğer tüm durumlarda ilgili yazılım için bize ödediğiniz tutarı geçmeyecektir.

6. SİTEYE BİLGİ VE İÇERİK GÖNDERİLMESİ

6.1 İçeriğiniz.

(a) Lisans. Bu Sitenin bazı bölümleri, kullanıcıların resim, metin, ses ve video gibi bilgi ve içerik (bu tür bilgi ve içerik, "Kullanıcı İçeriği") yayınlamasına ve değiş tokuş etmesine izin verebilir, ancak CLTS, yayınlanmadan veya iletilmeden önce herhangi bir Kullanıcı İçeriği'ni taramaz, düzenlemez veya incelemez. Kullanıcı İçeriğiniz üzerinde sahip olduğunuz telif hakkı ve diğer tüm hakları saklı tutarsınız. Kullanıcı İçeriğini web sitemize göndererek veya başka bir şekilde yayınlayarak, CLTS'ye dünya çapında, münhasır olmayan, kalıcı, geri alınamaz, tamamen ödenmiş, telifsiz, devredilebilir ve alt lisans verilebilir (birden fazla katman aracılığıyla), size veya başka herhangi bir kişiye herhangi bir bildirimde bulunmadan veya tazminat ödemeden ("Kullanıcı İçeriği Lisansı"), bu Koşullara tabi olarak, Kullanıcı İçeriğinizden yararlanma, kullanma, erişim, depolama, çoğaltma, uyarlama, tercüme etme, yayınlama, kamuya açık olarak gerçekleştirme, kamuya açık olarak görüntüleme, değiştirme, yeniden yayınlama, kiralama, alt lisans verme, türev çalışmalar oluşturma ve dağıtma lisansı verirsiniz. Siteye her Kullanıcı İçeriği gönderdiğinizde veya yayınladığınızda, CLTS'ye Kullanıcı İçeriği Lisansı vermek için gerekli tüm haklara, güce ve yetkiye sahip olduğunuzu onaylar, beyan ve garanti edersiniz. Sitemizdeki Kullanıcı İçeriği'nin mutlaka CLTS'nin görüşlerini yansıtmayabileceğini ve CLTS'nin bu tür Kullanıcı İçeriği ve bunların Sitemizde kullanılması veya görünmesinden kaynaklanan herhangi bir zarar veya masraf için herhangi bir sorumluluk kabul etmediğini lütfen unutmayın.

(b) Sorumluluk. Sitemizi kullanarak materyal yayınlarken, paylaşırken, görüntülerken, gönderirken veya gönderirken kamuya açık olarak yayınlanan veya özel olarak iletilen tüm Kullanıcı İçeriğinin, yalnızca kaynaklandığı kişinin sorumluluğunda olduğunu anlıyorsunuz. Bu, (i) Sitemiz aracılığıyla yüklediğiniz, yayınladığınız, e-posta ile gönderdiğiniz, ilettiğiniz veya başka bir şekilde kullanıma sunduğunuz tüm Kullanıcı İçerikleri için ve (ii) tüm Kullanıcı İçeriklerinin doğru, yasal olmasını ve yanıltıcı bilgiler içermemesini veya kimsenin haklarını ihlal etmemesini veya ihlal etmemesini sağlamak için CLTS'nin değil, tamamen sizin sorumlu olduğunuz anlamına gelir. CLTS, Site üzerinden yayınlanan Kullanıcı İçeriği'ni kontrol etmez ve bu nedenle herhangi bir Kullanıcı İçeriği'nin doğruluğunu, bütünlüğünü veya kalitesini garanti etmez. Bu nedenle, herhangi bir Kullanıcı İçeriği'ndeki yanlışlıklardan veya hatalardan veya eksikliklerden veya Sitemiz aracılığıyla yayınlanan, e-postayla gönderilen, iletilen veya başka bir şekilde sunulan herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin kullanılması veya bunlara güvenilmesi sonucunda meydana gelen herhangi bir zarar, yaralanma veya zarardan CLTS'yi sorumlu veya yükümlü tutmayacağınızı kabul edersiniz.

(c) İçeriğinizin Kaldırılması. CLTS'nin Kullanıcı İçeriği'ni önceden taramadığını, izlemediğini veya değiştirmediğini, ancak CLTS'nin Sitemiz aracılığıyla sunulan ve bu Şartları ihlal eden veya başka bir şekilde sakıncalı olan herhangi bir Kullanıcı İçeriğini reddetme, kaldırma, değiştirme veya silme hakkına (ancak yükümlülüğüne değil) sahip olduğunu kabul edersiniz. tamamen ve keyfi takdirimize bağlı olarak. Kanunen gerekli olması halinde veya CLTS'in iyi niyetle bu tür erişim, koruma veya ifşanın (a) yasal sürece uymak; (b) bu Şartları uygulamak; (c) herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin üçüncü tarafların haklarını ihlal ettiği iddialarına yanıt vermek; (d) müşteri hizmetleri taleplerinize yanıt vermek; veya (e) CLTS'nin veya bağlı kuruluşlarımızın, personelimizin, kullanıcılarımızın veya halkın haklarını, mülkiyetini veya kişisel güvenliğini veya güvenliğini korumak için makul ölçüde gerekli olduğuna inanması halinde, CLTS'nin Hesap bilgilerinize ve Kullanıcı İçeriğinize erişmesini, bunları korumasını ve ifşa etmesini kabul eder ve açıkça onaylarsınız.

(d) Türetilmiş İçerik. CLTS, Kullanıcı İçeriği üzerinden türettiğimiz veya oluşturduğumuz içerikteki ("Türetilmiş İçerik ") tüm fikri mülkiyet haklarına sahiptir.

6.2. Geri Bildirim ve İstenmeyen Gönderimler. Site veya bu Şartlar hakkında sahip olabileceğiniz her türlü soru, yorum veya geri bildirimi ("Geri Bildirim") memnuniyetle karşılıyoruz. İletişim bilgilerimiz için lütfen bu Sitenin İletişim bölümüne başvurun. Bununla birlikte, Sitemiz güvenli bir iletişim aracı değildir ve bize sağladığınız herhangi bir bilgi veya içerik gizli tutulmayacaktır. Bu sebeple, gizli veya ticari açıdan hassas veya değerli olduğunu düşündüğünüz patentlenebilir fikirleri veya patent başvurularını, reklam veya pazarlama önerilerini, know-how'ı, ticari sırları, prototipleri veya yazılı veya sözlü herhangi bir bilgiyi (topluca "İstenmeyen Gönderimler" olarak anılacaktır) bize sunmamalı veya göndermemelisiniz. Her ne kadar geri bildirimlerinize değer versek de, İstenmeyen Gönderimler yapmamayı kabul edersiniz.Herhangi bir gizlilik yükümlülüğüne maruz olmayacağımız gibi, bu tür İstenmeyen Gönderimlerin herhangi bir şekilde kullanılması ve/veya ifşa edilmesinden de sorumlu olmayacağız. İstenmeyen Gönderimlerinizi size karşı herhangi bir yükümlülüğümüz olmaksızın uygun gördüğümüz şekilde kullanmakta özgür olduğumuzu kabul edersiniz.

6.3. Geri Bildirim ve Gönderimler için Lisans. Geri Bildirim veya İstenmeyen Gönderimler sağlamanız halinde, CLTS'ye dünya çapında, münhasır olmayan, telifsiz, kalıcı, geri alınamaz, devredilebilir ve tamamen alt lisans verilebilir, size veya başka herhangi bir kişiye herhangi bir tazminat ödemeksizin Geri Bildirim veya İstenmeyen Gönderimlerden yararlanma, kullanma, erişim, saklama, çoğaltma, uyarlama, tercüme etme, yayınlama, kamuya açık olarak gerçekleştirme, kamuya açık olarak görüntüleme, değiştirme, yeniden yayınlama, kiralama, alt lisans verme, türetilmiş çalışmalar oluşturma ve dağıtma hakkı verirsiniz. YAyrıca CLTS'ye, varsa Kullanıcı İçeriği veya Geri Bildirim ile gönderdiğiniz adı CLTS'nin buradaki haklarıyla bağlantılı olarak kullanma hakkı verirsiniz.

6.4. Beyanlarınız; Manevi Haklardan Feragat Etme. Her Geri Bildirim, İstenmeyen Gönderimler veya Kullanıcı İçeriği gönderdiğinizde veya yayınladığınızda, bize sağladığınız bu tür Geri Bildirim, İstenmeyen Gönderimler ve Kullanıcı İçeriğinin kendi orijinal çalışmanız olduğunu ve olacağını ve bunları bize yasal olarak sağladığınızı ve bunları bize sağlamak için gerekli tüm izinlere sahip olduğunuzu ve yayınlamayı seçebileceğimiz bu tür Geri Bildirimler, İstenmeyen Gönderimler veya Kullanıcı İçeriği ile adınızı ifşa etme hakkına sahip olacağımızı beyan ve taahhüt edersiniz. Bu tür içeriklerin yazarı olduğunuz durumlarda, bu tür Geri Bildirimler, İstenmeyen Gönderimler veya Kullanıcı İçerikleri üzerindeki tüm manevi haklarınızdan feragat ettiğinizi kabul edersiniz.

6.5. Kişisel Bilgiler. Bize sağladığınız tüm kişisel bilgilerin tarafımızca Gizlilik Politikamızda açıklandığı şekilde kullanılabileceğini kabul edersiniz.

6.6. İhlal Eden İçerik. Telif hakkı sahipleri olarak, telif hakkı sahiplerinin haklarına saygı duyuyoruz ve Sitede bildirilen telif hakkı ihlali iddialarına hızlı bir şekilde yanıt veriyor olacağız. Sitede telif hakkınızı veya temsil yetkisine sahip olduğunuz bir kişinin telif haklarını ihlal ettiğine yönelik herhangi bir bulgu tespit ederseniz, lütfen ihlal iddiasını legal@aquanow.io adresinden bize bildirin.

7. BİLGİLERİN DOĞRULUĞU VE SİTENİN KULLANILABİLİRLİĞİ

7.1. İçeriğe Bağlılık. Siteye doğru ve güncel bilgiler eklemek için makul çabayı göstersek de, herhangi bir bilgi, materyal veya içeriğin kullanılabilir, doğru, eksiksiz ve güncel olduğunu veya kaldığını, hata veya eksiklik içermediğini veya herhangi bir amaç için uygun veya uygun olduğunu (açıkça veya ima yoluyla) beyan, garanti veya taahhüt etmiyoruz. Bu Sitede sunulan bilgilere, materyallere veya içeriğe ilişkin her türlü güven riski size aittir ve tamamen kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir zamanda Sitenin çalışmasını askıya alabilir veya sonlandırabiliriz. Sitedeki içerik ve materyaller yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır.

7.2. Tavsiye Reddi.BÖLÜM 7.1’E SINIRLAMA GETİRMEKSİZİN, BU SİTEDEKİ BİLGİLER, MALZEMELER VE İÇERİKLER SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLI OLARAK SUNULMAKTADIR. BU SİTEDE SUNULAN BİLGİLER, MATERYALLER VE İÇERİK YATIRIM TAVSİYESİ, FİNANSAL TAVSİYE, EKONOMİK TAVSİYE, MUHASEBE TAVSİYESİ, VERGİ TAVSİYESİ, HUKUKİ TAVSİYE VEYA HERHANGİ BİR BAŞKA TÜR PROFESYONEL TAVSİYE İLETMEZ VE İLETME AMACI TAŞIMAZ. SİTEDEKİ BİLGİLERE, MATERYALLERE VEYA İÇERİĞE PROFESYONEL TAVSİYE YERİNE GEÇECEK BİÇİMDE GÜVENMEMELİSİNİZ.SİTEMİZDEKİ BİLGİLERE, MATERYALLERE VEYA İÇERİĞE DAYANARAK HERHANGİ BİR EYLEMDE BULUNMADAN VEYA EYLEMDEN KAÇINMADAN ÖNCE KALİFİYE BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHISTAN PROFESYONEL TAVSİYE ALMALISINIZ.  CLTS, SİTEDE BULUNAN VEYA TARAFIMIZCA SİZE SAĞLANAN BİLGİLER, MATERYALLER VEYA İÇERİK NEDENİYLE YAPTIĞINIZ HERHANGİ BİR EYLEM VEYA EYLEMSİZLİKTEN SORUMLU VEYA YÜKÜMLÜ TUTULAMAZ.

7.3. Sitenin Kullanılabilirliği. Siteyi erişilebilir durumda tutabilmek için çaba göstersek de, Sitenin her zaman erişilebilir olacağını veya Sitenin tarafınızdan kesintisiz olarak kullanılabileceğini hiçbir şekilde beyan, garanti veya taahhüt etmiyoruz.

8. HİPERLİNKLER (KÖPRÜLER) VE ÜÇÜNCÜ TARAF SİTELERİ

8.1. Üçüncü Taraf Web Siteleri. Site, Siteden bağımsız üçüncü taraf web sitelerine köprüler veya referanslar içerebilir. Bu tür köprüler veya referanslar yalnızca size kolaylık sağlamak amacıyla sağlanmıştır. Üçüncü taraf web siteleri üzerinde hiçbir kontrolümüz yoktur ve bu web sitelerinde yer alan içerik, materyal veya bilgiler için hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Herhangi bir köprünün gösterilmesi ve herhangi bir üçüncü taraf web sitesine atıfta bulunulması, söz konusu üçüncü tarafın web sitesinin, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Bir üçüncü taraf sitesini kullanımınız, söz konusu üçüncü taraf sitesinin hüküm ve şartları ile gizlilik politikasına tabi olabilir.

8.2. Üçüncü Taraf İçeriği. Bu Site, diğer kullanıcılar ve üçüncü taraf lisans verenler de dahil olmak üzere üçüncü taraflarca sağlanan içeriği kapsayabilir. Bu tür üçüncü taraf içeriklerinde ifade edilen tüm ifadeler ve/veya görüşler yalnızca bu materyalleri sağlayan kişinin görüşleri ve sorumluluğundadır. Bu tür materyallerin CLTS'nin görüşlerini yansıtması gerekmez. CLTS, üçüncü taraf materyallerinin içeriği, bilgileri, görüşleri veya doğruluğu nedeniyle size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumlu veya yükümlü değildir.

9. TAZMİNAT

9.1. CLTS'yi ve Tazmin Edilen Ortakları (aşağıda tanımlanmıştır), (a) bu Siteyi, bilgilerini, içeriğini veya materyallerini, Kullanıcı İçeriğini veya sağladığımız diğer ürün veya hizmetleri (Site aracılığıyla sunulanlar dahil) kullanımınızdan; veya (b) ihmaliniz, suistimaliniz veya bu Şartları ihlal etmenizden kaynaklanan, bunlarla bağlantılı veya bunlarla ilgili herhangi bir üçüncü taraf iddiası veya eyleminden kaynaklanan her türlü zarar, hasar, maliyet, masraf (yasal ücretler dahil), talep, şikayet, talep, dava, işlem, yükümlülük, para cezası, ceza ve yükümlülüklere (uzlaşma ödemeleri dahil) karşı savunacak, tazmin edecek ve zararsız tutacaksınız.Yukarıda belirtilenlere bakılmaksızın, CLTS, üçüncü tarafların herhangi bir hak talebi, şikayeti, istemi, davası, mahkemesi veya yargılaması ile ilgili savunma ve uzlaşma müzakerelerine, masrafları ve giderleri kendisine ait olmak üzere kendi seçtiği avukatla katılma hakkını saklı tutar.

(“Tazmin Edilen Ortaklar” CLTS'nin alt yüklenicileri ve CLTS'nin ve bu alt yüklenicilerin ilgili memurları, yöneticileri, çalışanları, acenteleri, hissedarları, ebeveynleri, iştirakleri, halefleri ve izin verilen devralanlarıdır)

10. SORUMLULUK REDDİ

10.1. Aşağıdakileri anlar ve kabul edersiniz:

(a) BU SİTENİN VE İÇİNDEKİ BİLGİLERİN, İÇERİKLERİN VE MALZEMELERİN (KULLANICI İÇERİĞİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN) KULLANIMINA İLİŞKİN RİSKLER SADECE SİZİN SORUMLULUĞUNUZDADIR. BU SİTE VE BİLGİLERİ, İÇERİKLERİ VE MATERYALLERİ (KULLANICI İÇERİĞİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE) "OLDUĞU GİBİ", "MEVCUT OLDUĞU GİBİ" ESASINA GÖRE SUNULMAKTADIR. NE CLTS NE DE ÇALIŞANLARI, TEMSİLCİLERİ, MEMURLARI, YÖNETİCİLERİ, ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMET SAĞLAYICILARI, HALEFLERİ VEYA DEVRALANLARI (CLTS VE ÇALIŞANLARI, TEMSİLCİLERİ, MEMURLARI, YÖNETİCİLERİ, ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMET SAĞLAYICILARI, HALEFLERİ VE DEVRALANLARI TOPLU OLARAK "CLTS TARAFLARI") AÇIK VEYA ZIMNİ HERHANGİ BİR GARANTİ VEYA KOŞUL SUNMAMAKTADIR, BU SİTE VEYA BİLGİLERİ, İÇERİKLERİ VEYA MATERYALLERİ (KULLANICI İÇERİĞİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA) İLE İLGİLİ OLARAK CLTS TARAFLARI, TİCARİ KALİTE, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE ÜÇÜNCÜ TARAF HAKLARININ İHLAL EDİLMEMESİNE İLİŞKİN ZIMNİ GARANTİLERİ VE KOŞULLARI, YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE ÖZEL OLARAK REDDEDER.

(b) CLTS TARAFLARI, SİTENİN KALİTESİ, GÜVENİLİRLİĞİ, ZAMANLILIĞI VEYA GÜVENLİĞİNE VEYA SİTENİN SORUNSUZ VEYA HATASIZ OLACAĞINA İLİŞKİN HİÇBİR GARANTİDE VEYA KOŞULDA BULUNMAZ. CLTS TARAFLARI, E-POSTA MESAJLARININ VE ELEKTRONİK DOSYALARIN SİLİNMESİ, DOĞRU BİR ŞEKİLDE MUHAFAZA EDİLMEMESİ VEYA ERİŞİLEMEMESİ KONUSUNDA HİÇBİR SORUMLULUK VEYA YÜKÜMLÜLÜK ÜSTLENMEMEKTEDİR. VİRÜS KORUMA HİZMETLERİ İÇİN ÖDEME YAPMIŞ OLSANIZ DAHİ, SİTENİN BİR PARÇASI OLARAK ÜÇÜNCÜ TARAFLARDAN ELDE EDİLEN VERİLERİ, DOSYALARI VEYA DİĞER MATERYALLERİ İNDİRME VEYA BUNLARA BAŞKA BİR ŞEKİLDE ERİŞME KONUSUNDAKİ TÜM RİSK SİZE AİTTİR.

(c) BU SİTEDEKİ İÇERİK VE MATERYALLERE ERİŞİLMESİ VE BUNLARIN İNDİRİLMESİNE İLİŞKİN HER TÜRLÜ RİSK KENDİNİZE AİTTİR.CLTS BU SİTENİN VİRÜS İÇERMEMESİ İÇİN MAKUL ÇABAYI GÖSTERMEKTEDİR, ANCAK CLTS HİÇBİR ZAMAN BU TÜR İÇERİK VEYA MATERYALLERİN VİRÜS, SOLUCAN, TRUVA ATI VEYA DİĞER YIKICI KODLARDAN ARINDIRILMIŞ OLDUĞUNU GARANTİ VEYA TAAHHÜT ETMEMEKTEDİR. BİLGİSAYAR SİSTEMİNİZİ VE VERİLERİNİZİ KORUYACAK ÖNLEMLERİ ALMAKLA YÜKÜMLÜSÜNÜZ VE BU SİTENİN KULLANIMI SONUCUNDA GEREKLİ OLAN HİZMET, ONARIM VEYA DÜZELTMELERİN TÜM MASRAFLARINDAN SİZ SORUMLUSUNUZ.

11. GARANTİLER VE SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

11.1 Dolar Sınırı. BÖLÜM 11.2'Yİ SINIRLAMAKSIZIN, KANUNLARIN MÜSAADE ETTİĞİ ÖLÇÜDE, CLTS TARAFLARININ BU ŞARTLARDAN, SİTEDEN VEYA SİTEDEKİ BİLGİLERDEN, İÇERİKLERDEN VEYA MATERYALLERDEN KAYNAKLANAN VEYA BUNLARLA İLGİLİ TALEPLERE İLİŞKİN TOPLAM SORUMLULUĞU, TALEBİN ORTAYA ÇIKMASINA NEDEN OLAN OLAYDAN HEMEN ÖNCEKİ ÜÇ AYLIK DÖNEMDE CLTS'E ÖDEDİĞİNİZ ÜCRET MİKTARINI AŞMAYACAKTIR (VEYA HİZMETLERİ ÜCRETSİZ OLARAK KULLANDIYSANIZ, CLTS TARAFLARININ SORUMLULUĞU 10,00 DOLARI AŞMAYACAKTIR).

11.2 Sorumluluğun Sınırlandırılması. UYGULANABILIR YASALARIN IZIN VERDIĞI MAKSIMUM ÖLÇÜDE, HIÇBIR DURUMDA CLTS TARAFLARI, SÖZLEŞME IHLALI, HAKSIZ FIIL (IHMAL DAHIL), GIZLILIK IHLALI VEYA BAŞKA BIR SORUMLULUK TEORISI VEYA BAŞKA BIR ŞEKILDE KAYNAKLANMIŞ OLSALAR BILE, ZARARLARIN ÖNGÖRÜLEBILIR OLUP OLMADIĞINA VEYA BÖYLE BIR ZARARIN MÜMKÜNLÜĞÜNDEN HABERDAR EDILIP EDILMEDIĞIMIZE BAKILMAKSIZIN, IŞLETME KESINTISI, KULLANIM KAYBI, VERI KAYBI, GELIR VEYA KAR KAYBI, SERMAYE MALIYETI, IŞ FIRSATI KAYBI, ITIBAR KAYBI, KIŞISEL YARALANMA, HAYAT KAYBI, ACI VE IZDIRAP VEYA DUYGUSAL SIKINTI DAHIL OLMAK ÜZERE, DOLAYLI, ARIZI, ÖRNEK, ÖZEL VEYA CEZAI HERHANGI BIR ZARARDAN SORUMLU TUTULMAYACAKLARDIR.

12. GEÇERLİ KANUN

12.1 Geçerli Kanun. Site ve bu Şartlar, herhangi bir seçim veya kanun hükümleri ihtilafı, ilke veya kurala etki etmeksizin ve ikametgâhınız, konutunuz veya fiziksel konumunuza bakılmaksızın, British Columbia Eyaleti kanunları ve Kanada'nın bu kanunlarda geçerli federal kanunları tarafından yönetilir.

13. İHTİLAFLAR VE BAĞLAYICI TAHKİM

13.1 Tahkim. İlinizdeki, eyaletinizdeki veya ülkenizdeki mahkemeler bağlayıcı tahkime rıza vermenize olanak tanımazsa, bu Şartlardan kaynaklanan veya bu Şartlarla ilgili herhangi bir yasal dava, eylem veya işlem yalnızca Kanada, British Columbia Eyaleti mahkemelerinde açılacaktır ve bu tür herhangi bir dava, eylem veya işlemde bu mahkemelerin münhasır yargı yetkisini geri dönülmez bir şekilde kabul edersiniz. Aksi takdirde, sizinle CLTS arasında bu Şartlar, Site (bilgileri, içerikleri ve materyalleri dahil) veya diğer Aquanow hizmetlerinden kaynaklanan veya bunlarla ilgili herhangi bir ihtilaf durumunda, sizin ve CLTS'nin birbirinize danışıp müzakere edeceğinizi ve karşılıklı çıkarlarınızı göz önünde bulundurarak hem sizin hem de CLTS için tatmin edici bir çözüme ulaşmaya çalışacağınızı kabul edersiniz. Siz ve CLTS 60 günlük bir süre içinde uzlaşmaya varamazsanız, bu tür bir anlaşmazlık, geçerli Kuralları uyarınca Vancouver Uluslararası Tahkim Merkezi ("VanIAC") tarafından yönetilen zorunlu ve bağlayıcı tahkime havale edilecek ve nihai olarak çözülecektir.

13.2 Tahkim yeri Vancouver, British Columbia, Kanada olacaktır. Kurallar aksini gerektirmedikçe hakem sayısı bir olarak belirlenecektir. Tahkim dili İngilizce olacaktır. Taraflarca sunulan belgeler, VanIAC ile yapılan yazışmalar, hakemle yapılan yazışmalar ve tek hakem tarafından verilen emir ve kararlar da dahil olmak üzere tahkim işlemlerinin varlığı ve içeriği kesinlikle gizli kalacak ve bunlar (a) (i) üçüncü tarafa ifşanın tahkim yargılamasının yürütülmesi bağlamında makul olarak gerekli olması; ve (ii) üçüncü tarafın burada öngörülen gizlilik yükümlülüğüne bağlı kalmayı kayıtsız şartsız yazılı olarak kabul etmesi; veya (b) söz konusu ifşanın yürürlükteki yasalar tarafından gerekli kılınması haricinde diğer tarafın açık yazılı izni olmaksızın herhangi bir üçüncü tarafa (profesyonel danışmanlar hariç) ifşa edilmeyecektir.

13.3 Taraflar, taraflardan herhangi birinin VanIAC Kurallarına uygun olarak temyiz hakkına sahip olacağını ve temyiz gerekçesinin bir hukuk sorunu ya da gerçek ve hukuk karışımı bir sorun olacağını kabul eder.VanIAC Kuralları kapsamındaki temyiz süreci hariç olmak üzere, taraflar herhangi bir tahkim kararını veya Temyiz Mahkemesinin kararını herhangi bir mahkemeye temyiz etmeyeceklerini kabul ederler.

13.4 Vazgeçme. Bu paragrafta açıklanan prosedürü izleyerek yukarıdaki tahkim maddesinden vazgeçebilirsiniz. Vazgeçerseniz, ne siz ne de biz, bu Şartlar, Site (bilgileri, içeriği ve materyalleri dahil) veya diğer Aquanow hizmetlerinden kaynaklanan veya bunlarla ilgili olarak sizinle CLTS arasındaki herhangi bir ihtilafı, iddiayı veya anlaşmazlığı çözmek amacıyla diğerinin tahkime katılmasını talep edemeyeceğiz. Vazgeçmek için, bu Şartları kabul ettikten sonraki 30 gün içinde CLTS'ye bu Şartlardaki tahkim hükümlerinden vazgeçmek istediğinizi belirten açık bir yazılı beyan göndermelisiniz. Bildirim şunları içermelidir: (a) adınız; (b) posta adresiniz; (c) telefon numaranız; (d) e-posta adresiniz; ve (e) Aquanow hizmetlerindeki Hesap adınız (varsa). Vazgeçme beyanı aşağıdaki adrese teslim edilmelidir:

CLTS TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ.

1055 West Georgia Street, Suite 2146

Vancouver, British Columbia, Kanada

V6E 3P3

13.3 Toplu Dava ve Jüri Yargılamasından Feragat. Herhangi bir taleple ilgili olarak CLTS'ye karşı herhangi toplu dava başlatma veya böyle bir davaya iştirak etme hakkınızdan feragat eder ve geçerli olduğu durumlarda CLTS'ye karşı herhangi bir toplu davadan vazgeçmeyi de kabul edersiniz. Geçerli olduğu durumlarda, aramızda bir ihtilaf ortaya çıkması halinde, bu ihtilafla ilgili olarak jürili bir duruşmaya katılma hakkınızdan feragat eder ve feragat ettiğinizi kabul edersiniz.

14. GENEL

14.1 Mücbir Sebepler. (a) savaş, terörizm, işgal, ayaklanma veya diğer sivil huzursuzluk eylemleri; (b) kasırgalar, depremler, salgın, sel, yangın, tsunami, güneş patlaması, elektromanyetik darbe, patlama, diğer doğal veya doğal eylemler; (c) grevler veya diğer iş anlaşmazlıkları; (d) ulusal veya bölgesel acil durum; (e) ambargo, işyeri kapatma veya personel kısıtlamaları, sağlık emri, ihracat veya ithalat kısıtlaması, kota veya diğer kısıtlama veya yasaklama veya hükümetin tamamen veya kısmen kapatılması dahil olmak üzere bir hükümet veya kamu otoritesi tarafından alınan herhangi bir yasa veya eylem; (f) yeterli güç veya telekomünikasyon veya ulaşım tesislerinin ulusal veya bölgesel kıtlığı; veya (g) CLTS'nin makul kontrolü dışındaki diğer nedenlerden kaynaklandığı ölçüde CLTS'nin hiçbir gecikmesi, başarısızlığı veya temerrüdü bu Şartların ihlalini teşkil etmeyecektir.

14.2 Fesih Sonrası Geçerlilik. Bölüm 1.1, 1.2, 1.4, 2.3, 4.1, 4.3, 5, 6, 7, 8, 9 ,10, 11, 12, 13 ve 14 ve burada yer alan ve amaçlarını yerine getirmek için fesihten sonra da geçerli olması gereken diğer tüm şartlar, bu Şartların feshinden veya sona ermesinden sonra da geçerli olacaktır.

14.3 Üçüncü Taraf Faydalanıcı Olmaması.

(a) 14.3(b) Paragrafında belirtilenler haricinde, taraflar bu Şartlar kapsamında veya bu Şartlar nedeniyle bu Şartların tarafları ve onların halefleri ve izin verilen devralanları dışında herhangi bir kişiye herhangi bir nitelikte yasal, hakkaniyete uygun veya diğer haklar veya çareler vermez.

(b) Taraflar işbu belge ile Tazmin Edilen Ortakların her birini 9. Bölümün üçüncü taraf faydalanıcıları olarak belirler ve söz konusu Bölümü uygulama hakkına sahip olurlar. Taraflar işbu belge ile CLTS Taraflarının her birini 10. ve 11. Bölümlerin üçüncü taraf faydalanıcıları olarak belirler ve bu Bölümleri uygulama hakkına sahiptir.

14.4 İlişki. Taraflar arasındaki ilişki bağımsız yüklenici ilişkisidir. Bu Şartlarda yer alan hiçbir husus, taraflar arasında herhangi bir acente, ortaklık, ortak girişim, bayilik (imtiyaz) veya başka bir ortak girişim, istihdam veya güvene dayalı ilişki yaratacak şekilde yorumlanmayacak ve taraflardan hiçbiri diğer taraf adına sözleşme yapma veya diğer tarafı herhangi bir şekilde bağlama yetkisine sahip olmayacaktır.

14.5 Feragat Edilmemesi. CLTS'nin burada bir hak iddia etmemesi veya herhangi bir şart veya koşula uymakta diretmemesi, bu haktan feragat teşkil etmez veya bu tür bir şart veya koşulun sizin tarafınızdan daha sonra yerine getirilmemesini mazur göstermez.

14.6 Başlıklar. Bu Şartlarda kullanılan başlıklar yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla dahil edilmiştir ve bu Şartları sınırlamayacak veya başka bir şekilde etkilemeyecektir.

14.7 Bölünebilirlik. Bu Şartların hükümlerinden herhangi birinin herhangi bir yargı alanında geçersiz, yasa dışı veya uygulanamaz olması halinde, söz konusu geçersizlik, yasa dışılık veya uygulanamazlık bu Şartların diğer hükümlerini etkilemeyecek veya söz konusu hüküm veya şartları başka herhangi bir yargı alanında geçersiz veya uygulanamaz kılmayacaktır.

14.8 Devir. Bu Şartları, buradaki haklarımız, menfaatlerimiz ve yükümlülüklerimiz de dahil olmak üzere, size bildirimde bulunmaksızın veya izninizi almaksızın kısmen veya tamamen devredebiliriz. Bu Şartlar size özeldir ve açık yazılı iznimiz olmadan bu Şartları veya bu Şartlar kapsamındaki haklarınızı, menfaatlerinizi veya yükümlülüklerinizi herhangi bir kişiye devredemezsiniz.

14.9 Sözleşmenin Bütünlüğü. Gizlilik Politikamız, Risk Açıklama Beyanımız, Ek Şartlar (varsa) ve referans olarak dahil edilen diğer sözleşmelerle birlikte bu Şartlar, buradaki konuyla ilgili olarak sizinle CLTS arasındaki sözleşmenin tamamını ve yegâne sözleşmeyi oluşturur ve bu konuyla ilgili yazılı veya sözlü tüm önceki ve eşzamanlı mutabakatların, sözleşmelerin, beyanların ve garantilerin yerine geçer.

14.10 Dil. Taraflar, Şartların ve ilgili tüm belgelerin İngilizce olarak hazırlanmasını talep ettiklerini kabul ederler. Taraflar, Şartların ve ilgili tüm belgelerin İngilizce olarak hazırlanmasını talep ettiklerini kabul ederler.

14.11 Lehine Yürürlüğe Girme. Bu Şartlar, tarafların ve onların haleflerinin, mirasçılarının ve izin verilen devralanlarının yararına yürürlüğe girecek ve onlar için bağlayıcı olacaktır.

14.12 Hakkaniyetli Yardım. Bu Şartların tarafınızdan ihlal edilmesi halinde CLTS'nin zarar göreceğini ve CLTS'nin bu zararı para cezası yoluyla yeterince telafi edemeyeceğini kabul ve beyan edersiniz. Buna göre, bu tür bir ihlâl halinde, CLTS'nin kanun veya hakkaniyete uygun olarak kullanabileceği diğer tüm çözüm yollarına ek olarak, CLTS'nin, 13. Bölüm'e bakılmaksızın, bu Şartlara uymanızı sağlamak için uygun olabilecek kısıtlama emri, ihtiyati tedbir, kararname veya başka bir şekilde adil bir çözüm için yetkili herhangi bir mahkemeye başvurma hakkına sahip olacağını kabul edersiniz.

14.13 Yorumlama.  Bu Şartların amaçları doğrultusunda: (a) "dahil", "içerir" ve “içeren" kelimelerinin ardından "sınırlama olmaksızın" kelimelerinin geldiği kabul edilecektir; (b) "veya" kelimesi münhasır değildir; (c) "burada", "bu vesileyle", "buraya kadar" kelimeleri bir bütün olarak bu Şartlara atıfta bulunur; (d) bağlam aksini gerektirmedikçe, buradaki atıflar (i) Maddelere, Bölümlere, Çizelgelere ve Eklere yapılan atıflar, bu Şartların Maddeleri ve Bölümleri ile bu Şartlara ekli Çizelgeler ve Ekler anlamına gelir, (ii) bir sözleşmeye, belgeye veya başka bir belgeye yapılan atıflar, söz konusu sözleşme, belge veya başka bir belgenin hükümlerinin izin verdiği ölçüde zaman zaman değiştirildiği, tamamlandığı ve tadil edildiği anlamına gelir ve (iii) bir tüzüğe yapılan atıflar, zaman zaman değiştirildiği şekliyle söz konusu tüzük anlamına gelir ve bu tüzüğün halefi olan herhangi bir mevzuatı ve bu tüzük uyarınca yayımlanan herhangi bir düzenlemeyi içerir; (e) burada atıfta bulunulan Çizelgeler, burada kelimesi kelimesine belirtilmiş gibi aynı ölçüde bu Şartlarla birlikte ve bu Şartların ayrılmaz bir parçası olarak yorumlanacaktır; (f) Bölüm ve Çizelge başlıkları bu Şartların yorumlanmasını etkilemez; (g) tekil olan kelimeler çoğulu ve çoğul olanlar tekili içerir; ve (h) aksi belirtilmedikçe "yazı" veya "yazılı" ifadelerine yapılan atıflar e-postayı da içerir.

14.14 Bildirim. Kayıt işlemi sırasında CLTS'ye verdiğiniz e-posta adresinden (veya e-posta adresi yoksa diğer iletişim bilgilerinden) veya bilinen son adresinizden size bildirimde bulunabiliriz. Burada aksi belirtilmedikçe, bize yalnızca şu adresten mektupla bildirimde bulunabilirsiniz:

CLTS TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ.

1055 West Georgia Street, Suite 2400

Vancouver, British Columbia, Canada

V6E 3P3

Gizlilik Politikası

February 14, 2022

Son güncelleme: 14 Şubat 2022


Bu Gizlilik politikası ("Gizlilik Politikası"), Hizmet Şartlarımızla birlikte, sizden ("siz", "sizin" veya "müşteri") topladığımız veya bize sağladığınız Kişisel Bilgilerin tarafımızdan işlenme esaslarını belirlemektedir.  "Kişisel Bilgiler", ifadesiyle, adınız, e-posta adresiniz, kullanıcı adınız, iletişim bilgileriniz veya IP adresi, cihaz kimliği veya diğer çevrimiçi tanımlayıcılar gibi herhangi bir benzersiz tanımlayıcı gibi tek başına veya diğer verilerle birlikte doğrudan veya dolaylı olarak tanımlanmanızı sağlayan her türlü bilgiyi kastediyoruz. 

Hangi verileri topladığımızı, bu verilerin nasıl kullanıldığını ve tarafımızdan nasıl paylaşılabileceğini anlamak için lütfen aşağıdakileri dikkatlice okuyun. Kişisel Bilgilerinizin bu Gizlilik Politikasında açıklanan şekillerde kullanılmasını istememeniz halinde, Hizmetlerde zaman zaman sunulan web sitesine, hizmetlere, işlevlere veya özelliklere erişmemeli veya bunları kullanmamalısınız.

Belirli iştirakler, Kişisel Bilgilerinizin belirli hizmetleri kullanımınız veya söz konusu iştirakle olan ilişkiniz bağlamında nasıl kullanıldığı ve ifşa edildiği hakkında size bildirimde bulunmak için farklı gizlilik politikaları kullanabilir. Farklı gizlilik politikaları yayınlayan veya bunlara atıfta bulunan iştiraklerimiz olduğu ölçüde, bu Gizlilik Politikası değil, her bir iştirak tarafından yayınlanan gizlilik politikası, bu hizmetler bağlamında veya söz konusu iştirak tarafından toplanan Kişisel Bilgileriniz için geçerli olacaktır.

Kişisel Bilgileriniz Nasıl Toplanır ve Kullanılır:

"Kişisel Bilgiler" adınız, e-posta adresiniz, IP adresiniz, telefon numaranız ve mesleki bilgileriniz ve internet faaliyetleriniz gibi daha geniş bilgi kategorileri gibi doğrudan veya dolaylı olarak sizi veya hane halkınızı tanımlayan, ilişkilendiren, tarif eden, ilişkilendirilebilen veya makul bir şekilde ilişkilendirilebilen bilgilerdir.

Kişisel Bilgileri aşağıdaki şekillerde toplayabiliriz:

 • Doğrudan tarafınızdan: Bir Aquanow hesabına kaydolarak veya bizimle telefon, e-posta veya başka bir şekilde yazışarak bize verdiğiniz bilgiler gibi. Bu bilgiler, bunlarla sınırlı olmamak üzere adınızı, adresinizi, telefon numaranızı, kredi kartı bilgilerinizi, belirli finansal bilgilerinizi, e-posta adresinizi ve yapılan ödemelerin kayıtları da dahil olmak üzere işlem geçmişinizi içerebilir.
 • Web sitemizde çerezleri ve diğer veri toplama teknolojilerini kullanmamız yoluyla otomatik olarak
 • Şirket web siteleri, bloglar, haber makaleleri, basın bültenleri ve kurumsal kayıtlar veya raporlar gibi kamuya açık kaynaklardan; ve
 • Sosyal medya platformları, geçmiş kontrolü sağlayıcıları, veri aracıları ve Kişisel Bilgilerinizi toplamamız için bizi yönlendirdiğiniz üçüncü taraflar gibi diğer üçüncü taraf kaynaklardan. Üçüncü taraf kaynaklardan toplanan Kişisel Bilgileri bu Gizlilik Politikasına uygun olarak ele alacağız, ancak üçüncü taraflarca sağlanan bilgilerin doğruluğundan veya üçüncü taraf politikalarından veya uygulamalarından sorumlu veya yükümlü değiliz

Kişisel Bilgilerinizi aşağıdaki amaçlar için topluyoruz:

Kişisel Bilgilerinizi genellikle aşağıdaki amaçlar için kullanırız:

 • sizi doğru bir şekilde tanımlamak;
 • size ürün ve hizmet sunmak;
 • ihtiyaçlarınızı ve ürün ve hizmetlere uygunluğunuzu anlamak;
 • sizinle sorumlu bir ticari ilişki kurmak ve sürdürmek;
 • ürün ve hizmetleri geliştirmek, iyileştirmek ve pazarlamak ve size ürün ve hizmetler sunmak;
 • herhangi bir ücretin faturalandırılması ve tahsil edilmesini gerçekleştirmek;
 • anketler yapmak ve sizden geri bildirim almak. Aşağıdaki "Vazgeçme" bölümünde açıklandığı gibi bizden belirli promosyon amaçlı e-posta mesajlarını almaktan aşağıdaki amaçlarla vazgeçebilirsiniz;
 • Yasal ve düzenleyici gerekliliklerimizi karşılamak;
 • sorularınızı işleme koymak veya Aquanow ile ilgili soru, yorum veya endişelerinize cevap vermek;
 • Aquanow'daki pozisyonlar için işe alım yapmak;

Hakkınızda muhafaza ettiğimiz Kişisel Bilgilerin doğru ve güncel olması önemlidir. Bizimle olan ilişkiniz sırasında Kişisel Bilgileriniz değişirse lütfen bizi bilgilendirin.

Kişisel Bilgilerinizi Nasıl İfşa Ediyoruz

Kişisel Bilgilerinizi aşağıdaki durumlarda paylaşabiliriz:

Hizmet Sağlayıcılar: Kişisel Bilgilerinizi, hizmet almak için sözleşme yaptığımız şirketler veya kişilerle ("Servis Sağlayıcılarımız") paylaşabiliriz. Bu hizmetler, diğer şeylerin yanı sıra, bizim adımıza size ürün veya hizmet sağlamayı, veri tabanlarımızı oluşturmayı veya sürdürmeyi, ödeme işlemlerini, bizden bilgi talep eden kişileri araştırmayı ve analiz etmeyi, dağıtım iletişimlerini hazırlamayı veya sorulara yanıt vermeyi içerebilir. Hizmet Sağlayıcılarımızın Kişisel Bilgilerinizi bize hizmet sağlamak dışında herhangi bir amaçla kullanmasına veya ifşa etmesine izin vermeyiz.

Bağlı Şirketler ve İştirakler: Kişisel Bilgilerinizi sahip olduğumuz veya kontrol ettiğimiz veya bize sahip olan veya bizi kontrol eden veya bizimle ortak mülkiyet veya kontrol altında olan şirketlerle paylaşabiliriz.

Üçüncü Taraflar: Kişisel Bilgilerinizi, Kişisel Bilgilerinizi kendi amaçları için kullanabilecek CLTS dışındaki şirketler veya bireylerle paylaşabiliriz ("Üçüncü Taraf"). Örneğin:

 • Zaman zaman, bir mahkeme emri, mahkeme celbi, devlet soruşturması veya yasaların gerektirdiği şekilde Kişisel Bilgileri bir Üçüncü Tarafa vermemiz gerekebilir.
 • Kişisel Bilgilerinizi, (i) sizin veya başkalarının yasalara aykırı davrandığına kanaat getirdiğimizde, (ii) herhangi bir yasa, yönetmelik veya diğer resmi talebi karşılamak için gerekli veya uygun olduğuna inandığımızda, (iii) işimizi ve Sitelerimizi düzgün bir şekilde yürütmek için veya (iv) mahkeme celbi, emri veya mahkeme kararı olmasa bile haklarımızı veya kullanıcılarımızın haklarını veya refahını korumak veya savunmak için iyi niyetle kolluk kuvvetleri gibi Üçüncü Taraflarla paylaşabiliriz.

Yeniden Yapılanma Etkinliği: Şirketimizin satışı, birleşmesi, konsolidasyonu, kontrol değişikliği, varlıkların devri, yeniden yapılanması veya tasfiyesi ("Yeniden Yapılanma Olayı") sonucunda, Kişisel Bilgilerinizi Yeniden Yapılanma Olayına dahil olan taraflara aktarabilir, satabilir veya devredebiliriz. Bu tür aktarımların ve devirlerin gerçekleşebileceğini ve bu Gizlilik Politikası tarafından izin verildiğini ve bu Gizlilik Politikasına tabi olduğunu kabul edersiniz.

Güvenlik ve Gizlilik:

Aquanow gizliliğinizi korumayı taahhüt eder. Müşterilerimizin Kişisel Bilgilerine şirket içinde yalnızca Kişisel Bilgileri bilmesi gereken veya görevleri gereği bu bilgilere erişmesi gereken kişilere erişim izni verilir. Bu kişiler Kişisel Bilgilerinizi yalnızca bizim talimatlarımız doğrultusunda ve gizlilik yükümlülüğüne bağlı olarak işleyeceklerdir.

Çerez Verileri ve diğer Teknolojiler:

Hizmetlerimizdeki etkinliği takip etmek için çerezleri ve web işaretçileri ve pikseller gibi benzer izleme teknolojilerini kullanır ve belirli bilgileri tutarız. Çerezler, anonim benzersiz bir tanımlayıcı içerebilen az miktarda veri içeren dosyalardır. Çerezler, bir web sitesinden tarayıcınıza gönderilir ve cihazınızda saklanır. Tarayıcınıza tüm çerezleri reddetme veya bir çerez gönderildiğinde bunu belirtme talimatı verebilirsiniz. Çerezleri kısıtlamayı seçerseniz, web sitemizin bazı işlevleri ve özellikleri kullanılamayabilir.

Kullandığımız Çerezlere Örnekler:

 • Gerekli çerezler - Bunlar teknik nedenlerle kullanılır ve Hizmetlerde kolaylıkla gezinebilmeniz ve belirli özellikleri kullanabilmeniz için Hizmetlerin verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için gereklidir. Bunlar, örneğin, hataları ayıklamamıza yardımcı olan çerezleri kapsar. Bu çerezler engellenir veya devre dışı bırakılırsa, bazı Hizmetler etkin bir şekilde çalışmayabilir.
 • Tercih tanımlama çerezleri - bunlar Hizmetlerin işlevselliğini geliştirmek ve kullanımını kolaylaştırmak için kullanılır. Sizi Hizmetlerin tekrar eden bir kullanıcısı olarak tanımlamamıza ve tercihlerinizi (örneğin, dil veya bölge seçiminiz) hatırlamamıza yardımcı olurlar.
 • Analitik - Bunlar Hizmetlerimize yaptığınız ziyareti, ziyaret ettiğiniz sayfaları ve takip ettiğiniz bağlantıları kaydeder. Bu bilgileri, Hizmetleri ve (varsa) üzerinde gösterilen reklamları ilgi alanlarınızla daha alakalı hale getirmek için kullanacağız. Bu bilgileri bu amaçla üçüncü taraflarla da paylaşabiliriz.

Pazarlama Kapsamından Çıkma

Bu e-posta iletilerinde verilen yönergeleri izleyerek veya legal@aquanow.io adresinden bize e-posta göndererek bizden tanıtım e-postaları almaktan vazgeçebilirsiniz. Bizden tanıtım amaçlı iletişimler almaktan vazgeçseniz bile, sizinle devam eden ilişkimizle ilgili iletişimler gibi tanıtım amaçlı olmayan e-postalar göndermeye devam edebileceğimizi lütfen unutmayın.

Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği

Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR), Avrupa Birliği (AB) genelinde ulusal veri gizliliği yasalarını uyumlu hale getiren ve tüm AB sakinlerinin kişisel verilerine ilişkin korumayı artıran bir yönetmeliktir. GDPR, AB'de ikamet eden kişilere mal veya hizmet sunmaları halinde AB dışında kurulan şirketler de dahil olmak üzere AB'de ikamet eden kişilerin kişisel verilerini işleyen tüm şirketler için geçerlidir.

2001 yılında AB tarafından Kanada'nın Kişisel Bilgilerin Korunması ve Elektronik Belgeler Yasası'nın (PIPEDA) yeterli koruma sağladığı kabul edilmiştir. Kanada'nın yeterlik statüsü, GDPR uyarınca işlenmiş verilerin daha sonra ek veri koruma önlemleri veya verilerin aktarılması için yetki gerektirmeden AB'den Kanada'ya aktarılabilmesini sağlar.

Avrupa Birliği'ndeki Kişilere Yapılan Açıklamalar

Topladığımız belirli Kişisel Bilgilerle ilgili olarak Avrupa Birliği ("AB") Genel Veri Koruma Yönetmeliğine ve geçerli yerel yasalara uymamız gerekmektedir. Bu tür Kişisel Bilgiler için, toplama sırasında tanımlanan CLTS kuruluşu Kişisel Bilgilerin veri denetleyicisidir. Bu bölümde "Kişisel Bilgiler”, Genel Veri Koruma Yönetmeliği'ne uygun olarak tanımlanmıştır.

"Kişisel Bilgilerinizi Toplama ve Kullanma Yöntemimiz" bölümünde ayrıntıları verilen Kişisel Bilgilerinizi aşağıdaki yasal dayanaklar uyarınca toplamaktayız:

Kanunen veya sizinle yaptığımız bir sözleşmenin şartları uyarınca Kişisel Bilgileri toplamamız gerekiyorsa ve talep edildiğinde bize bilgileri sağlamazsanız, sizinle yaptığımız veya yapmaya çalıştığımız sözleşmeyi yerine getiremeyebiliriz. Sizden talep ettiğimiz tüm mecburi Kişisel Bilgiler ve bunları sağlamamanız durumunda ortaya çıkacak sonuçlar hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Güvenlik

Kişisel Bilgilerin izinsiz şekilde ifşa edilmesine veya erişilmesine ve kazara veya yasa dışı şekilde imha edilmesine, kaybolmasına veya değiştirilmesine karşı korunmasına yardımcı olmak için tasarlanmış uygun teknik ve organizasyonel önlemleri sürdürmekteyiz. Örneğin, Kişisel Bilgilerinize erişimi yetkili taraflarla sınırlandırıyoruz. Bunun yanı sıra fiziksel veya teknik bir olay durumunda Kişisel Bilgilerin kullanılabilirliğini ve bunlara erişimi yeniden sağlayabilmemiz için tasarlanmış sistemlere de sahibiz. Her ne kadar Kişisel Bilgileri korumak için makul çabayı göstersek de, elektronik olarak elde edilen veya saklanan Kişisel Bilgilerin güvenliğini garanti edemeyiz.

Veri Saklama

Kişisel Bilgilerinizi, yükümlülüklerimizi gerçekleştirmek veya Kişisel Bilgilerin toplanma amaçlarına ulaşmak için gerekli olandan daha uzun süre veya yürürlükteki yasalar kapsamında izin verilebilecek şekilde saklayacağız. Uygun saklama süresini belirlemek için Kişisel Bilgilerin miktarını, niteliğini ve hassasiyetini; Kişisel Bilgilerin izinsiz şekilde kullanılmasından veya ifşa edilmesinden kaynaklanabilecek potansiyel zarar riskini; Kişisel Bilgileri işleme amaçlarımızı ve bu amaçlara başka yollarla ulaşıp ulaşamayacağımızı; ve geçerli yasal gereklilikleri göz önünde bulunduracağız. Yürürlükteki kanunlar aksini gerektirmedikçe, saklama süresinin sonunda Kişisel Bilgileri sistemlerimizden ve kayıtlarımızdan kaldıracağız veya uygun şekilde anonimleştirmek için uygun adımları atacağız.

Gizlilik Politikamızdaki Değişiklikler

Uygulamalarımızdaki değişiklikleri yansıtmak için bu Gizlilik Politikasını zaman zaman güncelleyebiliriz. Bu Gizlilik Politikasında değişiklikler yayınladığımızda, bu web sayfasının üst kısmındaki "Son Güncelleme" tarihini de revize edeceğiz.

Gizlilik uygulamalarımız hakkında en son bilgiler için bu sayfayı düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi öneririz.

Bize Ulaşın:

Bu Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz olması durumunda, lütfen legal@aquanow.io adresinden bizimle iletişime geçin.

API Lisans Sözleşmesi

March 8, 2021

Bu Aquanow API Hizmet Şartları Sözleşme CLTS TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ ("CLTS", "biz", "bize", "bizim") ile sizin aranızda akdedilmiş bir sözleşmedir. Aquanow API veya diğer Aquanow Materyallerine erişmeden veya bunları kullanmadan önce bu Aquanow API Hizmet Şartlarını okumalı ve kabul etmelisiniz.

Ayrıca Aquanow API'lerini ve diğer Aquanow Materyallerini kullanımınızın Aquanow Kullanıcı Sözleşmesine ve https://aquanow.io/terms/ adresindeki Aquanow Hizmet Şartlarına tabi olduğunu ve bu sözleşmelerin işbu Sözleşmeye referans olarak dahil edildiğini kabul edersiniz.

1. GİRİŞ

1.1 Bağlayıcı Sözleşme. API Kimlik Bilgileri için bir Başvuru göndererek, (i) bu Sözleşmeyi okuduğunuzu ve anladığınızı ve (ii) API Kimlik Bilgileri Başvurunuzun CLTS tarafından kabul edilmesi halinde, bu Sözleşmenin, söz konusu kabulün hemen ardından, sizinle CLTS arasında yasal olarak bağlayıcı bir anlaşma haline geleceğini kabul ve beyan edersiniz. Diğer hususların yanı sıra, bu Sözleşme Aquanow Materyallerine erişiminizi ve kullanımınızı yönetir.

1.2 Vermiş olduğunuz onaylar. (A) BU SÖZLEŞMEYİ OKUDUĞUNUZU VE ANLADIĞINIZI KABUL EDİYORSUNUZ; VE (B) BU SÖZLEŞMEYE GİRMEK İÇİN HAK, GÜÇ VE YETKİYE SAHİP OLDUĞUNUZU VE: (I) BU SÖZLEŞMEYE BİR KURULUŞ ADINA GİRİYORSANIZ, SÖZ KONUSU KURULUŞU İLZAM EDECEK YASAL YETKİYE SAHİP OLDUĞUNUZU; VE (II) BİR BİREY İSENİZ, EN AZ 19 YAŞINDAN BÜYÜK OLDUĞUNUZU VE CLTS İLE BAĞLAYICI BİR SÖZLEŞME OLUŞTURMAK İÇİN GEÇERLİ KANUNLAR UYARINCA REŞİT OLDUĞUNUZU BEYAN VE GARANTİ EDİYORSUNUZ.

1.3 Sözleşmede Yapılan Değişiklikler. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, değiştirilmiş versiyonu Web Sitemizde yayınlayarak veya hesabınız için bizde kayıtlı olan e-posta adresinize değiştirilmiş versiyonu e-posta ile göndererek bu Sözleşmeyi zaman zaman revize etme ve güncelleme hakkımızı saklı tutarız. Bu tür değişikliklerin tümü yayınlandıktan hemen sonra yürürlüğe girer ve Aquanow Materyallerinin devam eden tüm kullanımları için geçerlidir. Bu tür değişikliklerden haberdar olmak için bu Sözleşmeyi düzenli aralıklarla gözden geçirmeyi kabul edersiniz ve Aquanow Materyallerini kullanmaya devam etmeniz bu tür değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu Sözleşmede yapılan herhangi bir değişikliği kabul etmemeniz halinde başvurabileceğiniz tek yol, Aquanow Materyallerini kullanmayı bırakmak ve Bölüm 12'de belirtildiği şekilde bu Sözleşmeyi feshetmektir.

1.4 Aquanow API'de Yapılan Değişiklikler. Aquanow API, herhangi bir işlevsellik ve özellik dahil olmak üzere, CLTS'nin takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın CLTS tarafından değiştirilebilir, geri çekilebilir veya sonlandırılabilir. Herhangi bir nedenle Aquanow API'nin tamamı veya bir kısmı belirli kullanıcılara veya uygulamalarla kısıtlanır veya herhangi bir zamanda veya herhangi bir süre için kullanılamazsa sorumlu tutulmayacağız. CLTS, Aquanow API'nin yeni sürümlerini yayınlayabilir ve Aquanow API'nin güncel olmayan sürümlerini kullanmayı bırakmanızı isteyebilir.

2. TANIMLAR VE YORUMLAMA.

2.1 Tanımlar. Aşağıdaki kelimeler aşağıdaki anlamlara sahiptir:

(a) “İştirak” CLTS tarafından doğrudan veya dolaylı olarak kontrol edilen, denetlenen, kontrolü altında olan veya CLTS ile ortak kontrol altında olan bir Kişi anlamına gelir. Bu tanımın amacı doğrultusunda "kontrol", herhangi bir kişi veya kuruluşla ilgili olarak, söz konusu Kişideki oy haklarının en az yüzde ellisini (%50) kullanma veya kullanılmasına neden olma hakkı anlamına gelecektir.

(b) “"API Kimlik Bilgileri” Aquanow API'sine kimliği doğrulanmış isteklerde bulunmanızı sağlayan gizli anahtar ve erişim belirteci anlamına gelir.

(c) “API Kimlik Bilgileri için Başvuru” Aquanow API'ye erişim ve API Kimlik Bilgilerinin alınması için CLTS tarafından zaman zaman onaylanan formda bir başvuru anlamına gelir.

(d) “Aquanow API” şu anlama gelir: (a) CLTS tarafından sunulan ve diğer yazılım veya donanım cihazlarının Aquanow Hizmet Yazılımı ile arayüz oluşturmasını sağlayan uygulama programlama arayüzü; (b) CLTS tarafından sağlanan ve Aquanow Hizmet Yazılımı ile arayüz oluşturmayı sağlayan örnek kaynak kodu; ve (c) Dokümantasyon.

(e) "Aquanow Bağlantıları" CLTS tarafından bir Aquanow API aracılığıyla sağlanan ve bir veya daha fazla CLTS İşareti veya Web Sitemizdeki bir sayfaya bağlantı içeren web sayfası URL'leri, afişler veya düğme reklamları veya diğer grafik veya metin öğeleri anlamına gelir.

(f) "Aquanow Materyalleri" Aquanow API, Aquanow Bağlantıları, CLTS İşaretleri, Dokümantasyon ve CLTS Verileri anlamına gelir.

(g) “Aquanow Hizmetleri” CLTS tarafından Dijital Varlıkların satın alınması ve satılması için likidite sağlanması ve sunulmasıyla ilgili olarak sağlanan ürünler, hizmetler ve teknolojiler anlamına gelir.

(h) “Aquanow Hizmet Yazılımı” , CLTS müşterilerinin Aquanow Hizmetlerine erişmesini ve kullanmasını sağlamak için CLTS'nin uzaktan erişim ve kullanım sağladığı yazılım uygulaması veya uygulamaları ve diğer CLTS veya üçüncü taraf yazılım uygulaması veya uygulamaları anlamına gelir.

(i) “Yetkili Kullanıcı” Aquanow Kullanıcı Sözleşmesinde belirtilen anlama sahiptir.

(j) “Yetkili Başvurun” Aquanow API aracılığıyla Aquanow Hizmetlerine erişmek ve bunları kullanmak için tasarlanmış bir yazılım uygulaması anlamına gelir, örneğin (i) bir web sitesi veya istemci tabanlı uygulama, mobil uygulama veya masaüstü uygulaması; (ii) Aquanow Hizmetlerine erişimi sağlamak için tasarlanmış ağ geçidi sunucunuzun bileşenleri; veya (iii) Aquanow API aracılığıyla Aquanow Hizmetlerine erişmek için kullanılan arayüzler veya diğer teknolojik araçlar.

(k) "CLTS Verileri", Aquanow API'leri aracılığıyla CLTS tarafından kullanıma sunulan veriler, bilgiler ve diğer materyaller ve içerikler anlamına gelir.

(l) "CLTS İşaretleri" "Aquanow" dahil olmak üzere CLTS'nin ticari markaları, ticari adları, hizmet markaları ve logoları anlamına gelir.

(m) “CLTS Tarafları” CLTS, İştirakleri ve ilgili çalışanları, acenteleri, memurları, yöneticileri, üçüncü taraf lisans verenleri, hizmet sağlayıcıları, halefleri ve devralanları anlamına gelir.

(n) “Müşteri” Aquanow Kullanıcı Sözleşmesinde belirtilen anlama sahiptir.

(o) “Dokümantasyon”, CLTS'nin Aquanow API'ye erişim veya kullanımına yardımcı olmak için kullanıma sunduğu tüm talimatlar veya belgeler anlamına gelir.

(p) ”Son Kullanıcılar" Yetkili Kullanıcılarınız ve Müşterileriniz de dahil olmak üzere Yetkili Uygulamalarınızı kullanan Kişiler anlamına gelir.

(q) “Kanunlar” herhangi bir federal, il, eyalet, belediye veya yabancı hükümetin veya bunların siyasi bir alt bölümünün veya herhangi bir yetkili makamın herhangi bir tüzüğü, kanunu, yönetmeliği, kuralı, kodu, emri, anayasası, anlaşması, örf ve adet hukuku, kararı, kararnamesi, diğer şartı veya hukuk kuralı anlamına gelir.

(r) “Zararlar” makul yasal ücretler, ödemeler ve masraflar ve işbu Sözleşme kapsamındaki herhangi bir tazminat hakkını uygulama maliyeti ve herhangi bir sigorta sağlayıcısını takip etme maliyeti de dahil olmak üzere her türlü zarar, hasar, yükümlülük, eksiklik, talep, dava, karar, uzlaşma, faiz, ödül, ceza, para cezası, maliyet veya masraf anlamına gelir.

(s) “Kişi”  herhangi bir birey, şirket, ortaklık, sınırsız sorumlu şirket, kamu otoritesi, tüzel kişiliği olmayan kuruluş, tröst, dernek veya başka bir kuruluş anlamına gelir.

(t) “Personel" çalışanlarınız ve yüklenicileriniz anlamına gelir.

(u) “Web Sitesi" şu adreste bulunan web sitesi anlamına gelir: https://trade.aquanow.io/

2.2. Yorumlama.  Bu Sözleşmenin amaçları doğrultusunda: (a) "dahil", "içerir" ve “içeren" kelimelerinin ardından "sınırlama olmaksızın" kelimelerinin geldiği kabul edilecektir; (b) "veya" kelimesi münhasır değildir; (c) "burada", "bu belge", "bu Sözleşme" kelimeleri bir bütün olarak bu Sözleşmeye atıfta bulunur; (d) bağlam aksini gerektirmedikçe, buradaki atıflar (i) Maddelere, Bölümlere, Çizelgelere ve Eklere yapılan atıflar, bu Şartların Maddeleri ve Bölümleri ile bu Şartlara ekli Çizelgeler ve Ekler anlamına gelir, (ii) bir sözleşmeye, belgeye veya başka bir belgeye yapılan atıflar, söz konusu sözleşme, belge veya başka bir belgenin hükümlerinin izin verdiği ölçüde zaman zaman değiştirildiği, tamamlandığı ve tadil edildiği anlamına gelir ve (iii) bir tüzüğe yapılan atıflar, zaman zaman değiştirildiği şekliyle söz konusu tüzük anlamına gelir ve bu tüzüğün halefi olan herhangi bir mevzuatı ve bu tüzük uyarınca yayımlanan herhangi bir düzenlemeyi içerir; (e) burada atıfta bulunulan Çizelgeler, burada kelimesi kelimesine belirtilmiş gibi aynı ölçüde bu Sözleşmeyle birlikte ve bu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak yorumlanacaktır; (f) Bölüm ve Çizelge başlıkları bu Şartların yorumlanmasını etkilemez; (g) tekil olan kelimeler çoğulu ve çoğul olanlar tekili içerir; ve (h) aksi belirtilmedikçe "yazı" veya "yazılı" ifadelerine yapılan atıflar e-postayı da içerir.

3. AQUANOW API VE DİĞER AQUANOW MATERYALLERİNE ERİŞİM VE KULLANIM.

3.1 Lisans. Bu Sözleşmenin hüküm ve şartlarına uymanız koşuluyla ve CLTS'nin API Kimlik Bilgileri Başvurunuzu kabul etmesine bağlı olarak, CLTS size Süre boyunca aşağıdaki amaçlarla sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez, alt lisans verilemez, telifsiz bir lisans verir ("Lisans"): (a) Yetkili Uygulamaları geliştirmek ve desteklemek için Aquanow API'yi kullanmak; (b) Aquanow API'ye Yetkili Uygulamalarınız aracılığıyla erişmek ve kullanmak; ve (c) Aquanow API'yi Yetkili Uygulamalarınıza entegre etmeniz yoluyla Son Kullanıcılarınızın Aquanow Hizmetlerine erişmesine izin vermek. Size açıkça verilmeyen tüm haklar CLTS tarafından saklı tutulur. Bu Sözleşmeyi ihlal etmeniz halinde Lisans otomatik olarak sona erecektir.

3.2 Aquanow API Kullanımına İlişkin Sınırlamalar. CLTS, Aquanow API kullanımınıza sınırlamalar getirebilir. Yukarıda belirtilenleri sınırlamaksızın CLTS, Yetkili Uygulamalarınız tarafından CLTS tarafından belirlenen süre başına (örneğin bir gün veya bir saat) gönderilebilecek API sorgularının veya taleplerinin sayısını sınırlayabilir.

3.3 Diğer Sınırlamalar ve Kısıtlamalar. Bu Sözleşmede ve Aquanow API'ye dahil edilen üçüncü taraf materyalleri söz konusu olduğunda geçerli üçüncü taraf lisans sözleşmesinde açıkça izin verilen durumlar haricinde hiçbir Son Kullanıcının Aquanow Materyallerine (açıklık getirmek amacıyla Aquanow API'yi de içerir) erişmeyecek veya kullanmayacak ve bunların erişilmesine veya kullanılmasına izin vermeyeceksiniz. Daha açık olması amacıyla ve yukarıda belirtilenlerin genelliğini sınırlamaksızın, bu Sözleşmenin açıkça izin verdiği durumlar haricinde:

(a) Yetkili Uygulamalar haricinde Aquanow API'lerine ve diğer Aquanow Materyallerine erişime izin vermeyecek;

(b) CLTS Verilerini veya Aquanow API sonuçlarını Yetkili Uygulamalar dışında herhangi bir yolla kullanıma sunmayacak;

(c) CLTS Verilerini Yetkili Uygulamalarınız dışında çoğaltmak, dağıtmak, kamuya açık olarak görüntülemeyecek veya kamuya açık olarak gerçekleştirmeyecek;

(d) Aquanow Hizmetlerini veya herhangi bir CLTS Verisini veri madenciliği yapmayacak, kazımayacak, indekslemeyecek veya Aquanow Verilerini kullanarak başka şekilde veritabanları oluşturmayacak;

(e) Aquanow API'yi, Aquanow Hizmetlerine, CLTS'nin Aquanow Hizmetlerini herhangi bir Kişiye (tamamen veya kısmen) sağlamasına veya Aquanow Hizmet Yazılımının üzerinde çalıştığı sistemlere, sunuculara veya altyapıya zarar verecek, yok edecek, bozacak, devre dışı bırakacak, bozacak, müdahale edecek veya başka bir şekilde engelleyecek veya zarar verecek şekilde kullanmayacak;

(f) Aquanow Hizmetlerine veya Aquanow API'sine yasa dışı veya zarar verici veya zararlı veya kötü amaçlı kod içeren, ileten veya etkinleştiren herhangi bir bilgi veya materyal girmeyecek, yüklemeyecek, iletmeyecek veya başka bir şekilde sağlamayacak;

(g) Aquanow Hizmetleri veya Aquanow API tarafından kullanılan herhangi bir güvenlik cihazını veya korumasını baypas veya ihlal etmeyecek veya Aquanow API'ye o zaman geçerli API Kimlik Bilgilerinizi kullanmak dışında erişmeyecek veya kullanmayacak;

(h) herhangi bir kopyası da dahil olmak üzere herhangi bir Aquanow Materyalinden herhangi bir ticari markayı, spesifikasyonu, Dokümantasyonu, EULA'yı, garantileri veya sorumluluk reddi metinlerini veya herhangi bir telif hakkı, ticari marka, patent veya diğer fikri mülkiyet veya mülkiyet hakları bildirimlerini kaldırmayacak, silmeyecek, değiştirmeyecek veya gizlemeyecek;

(i) Aquanow API'sine Aquanow Hizmetlerinin rekabetçi analizi, rakip bir yazılım hizmeti veya ürününün geliştirilmesi, sağlanması veya kullanılması veya CLTS'nin zararına veya ticari dezavantajına olan başka herhangi bir amaç için erişmeyecek veya kullanmayacak;

(j) Bölüm 3.3(i)'yi sınırlandırmaksızın, Yetkili Uygulamalarınızın kullanımı ile bağlantılı olanlar hariç olmak üzere, CLTS müşterilerini CLTS ile işlerini azaltmaya veya durdurmaya teşvik etmek amacıyla Aquanow Materyallerine erişmeyecek veya bunları kullanmayacak;

(k) Aquanow API'sine, Yetkili Uygulamalarınızın istenen ve makul işlevlerini sağlamak için asgari düzeyde gerekli olandan daha fazla talep veya çağrı yapmayacak;

(l) Aquanow API'sini kullanırken makul olmayan miktarda veri kullanmayacak veya Aquanow Hizmet Yazılımını veya ilgili sistemlerini başka bir şekilde aşırı yüklemeyecek;

(m) herhangi bir CLTS Verisini pazarlama veya reklam amacıyla kullanmayacak;

(n) Aquanow API'sini herhangi bir Kişiye kiralamayacak, kiraya vermeyecek, ödünç vermeyecek, satmayacak, alt lisans vermeyecek, devretmeyecek, dağıtmayacak, yayınlamayacak, aktarmayacak veya başka bir şekilde kullanıma sunmayacak; ancak Personelinize Aquanow API'sine yalnızca Yetkili Bir Uygulamanın entegre bir bileşeni olarak ve yalnızca bu Sözleşmeye uygun şekilde erişim sağlayabilecek;

(o) Aquanow Materyallerine herhangi bir şekilde veya herhangi bir üçüncü tarafın fikri mülkiyet haklarını veya diğer haklarını ihlal eden, kötüye kullanan veya başka bir şekilde ihlal eden herhangi bir amaçla (diğer CLTS müşterilerinin verilerine yetkisiz erişim, kötüye kullanma, değiştirme, imha etme veya ifşa etme dahil) veya geçerli herhangi bir Kanunu ihlal eden herhangi bir şekilde veya herhangi bir amaçla (yasadışı kumar ve spam dağıtımı dahil) erişmeyecek veya kullanmayacak;

(p) Aquanow Hizmetleri veya Aquanow Materyallerinin veya bunların herhangi bir bölümünün kaynak kodunu elde etmek veya bunlara erişmek için tersine mühendislik yapmayacak, parçalarına ayırmayacak, kaynak koda dönüştürmeyecek, kodunu çözmeyecek, uyarlamayacak veya başka bir şekilde girişimde bulunmayacak; veya

(q) Aquanow Hizmetlerini büyük ölçüde çoğaltmayacak veya kopyalamayacak veya Aquanow Hizmetleri ile rekabet eden başka uygulamalar geliştirmeyecek; veya

(r) Aquanow API'sini, CLTS'nin tek ve keyfi takdirine bağlı olarak, CLTS'yi veya başka herhangi bir Kişiyi aşırı zarar veya kredi riskine maruz bırakabilecek herhangi bir şekilde kullanmayacaktır.

3.4 Gizlilik ve Veri Koruma Gereklilikleri.

(a) Tüm gizlilik ve veri koruma yasaları da içinde olmak üzere Aquanow Materyallerini kullanımınıza ilişkin tüm uygulanabilir Kanunlara uymakla yükümlüsünüz. Yukarıda belirtilenleri sınırlamaksızın, şunları yapmanız gerekmektedir:

(i) CLTS'nin Aquanow Hizmetlerini sağlamak amacıyla ilgili Son Kullanıcıların kişisel bilgilerini işlemesini sağlamak için gerekli olan onaylar da dahil olmak üzere, Yetkili Uygulamalar aracılığıyla topladığınız veya kullandığınız söz konusu Son Kullanıcıların kişisel bilgileriyle ilgili olarak tüm Son Kullanıcılardan gerekli tüm onayları almak;

(ii) verilerinizin uygun fiziksel, teknik ve organizasyonel güvenlik kontrolleri kullanılarak güvenli bir şekilde saklanmasını sağlamak;

(iii) uygun veri saklama ve silme politikaları uygulamak;

(iv) Son Kullanıcılarınız için geçerli olan ve Son Kullanıcınızın kişisel bilgilerini Aquanow Gizlilik Politikası tarafından sağlanandan daha az koruma sağlamayan ve yürürlükteki kanunlara uygun bir gizlilik politikası sürdürmek;

(v) Son Kullanıcılarınızı gizlilik politikanız ve Aquanow Gizlilik Politikası hakkında bilgilendirmek;

(vi) Yetkili Başvurunuz aracılığıyla gizlilik politikanıza erişim sağlamak; ve

(vii) Son Kullanıcılarınızın kişisel bilgilerini yürürlükteki kanunlara ve gizlilik politikanıza uygun olarak ele almak ve kullanmak.

(b) Yetkili Uygulamanızla veya Son Kullanıcılardan toplanan kişisel bilgilerle ilgili bir güvenlik açığı veya veri ihlali tespit ederseniz, derhal (ve her halükarda bu tespitten sonra en geç 24 saat içinde) CLTS'ye bu güvenlik açığı veya ihlalin kapsamlı ayrıntılarını (ve hiçbir durumda CLTS'nin yürürlükteki gizlilik kanunları kapsamındaki yükümlülüklerine uymasını sağlamak için gerekenden daha az ayrıntı) sağlayacak ve masrafları size ait olmak üzere, CLTS tarafından sağlanan makul talimatlara tabi olacaksınız: (i) söz konusu güvenlik açığı veya ihlali derhal düzeltmek veya gidermek; (ii) güvenlik açığı veya ihlalin nedenini araştırmak; ve (iii) etkilenen taraflara yasaların gerektirdiği şekilde bildirimde bulunmak.

(c) CLTS ve Tazmin Edilen Ortakları, Yetkili Uygulamanız veya Son Kullanıcılardan toplanan kişisel bilgilerle ilgili herhangi bir güvenlik açığı veya veri ihlalinden kaynaklanan veya bunlarla ilgili olan üçüncü bir tarafın herhangi bir Eyleminden kaynaklanan veya bunlarla ilgili olan CLTS veya Tazmin Edilen Ortakların maruz kaldığı her türlü Zarara karşı tazmin edecek, savunacak ve zarar görmelerini engelleyeceksiniz.

(d) Siz ve CLTS arasında yalnızca bu Sözleşmenin bir sonucu olarak hiçbir ortak sorumlu veya işlemci-alt işlemci ilişkisi ortaya çıkmaz.

3.5 Diğer Gereklilikler.

(a) Aquanow API'ye yapılan sorguların gerekli tüm parametreleri içerdiğinden emin olmalısınız.

(b) Belgelerde belirtildiği gibi, uygulanabilir olduğu ölçüde aşağıdakilere uyacaksınız:

(i) API erişim sıklığı, çevrimiçi API belgelerinde

(ii) listelenen varsayılan oran sınırının yanı sıra Belgelerde belirtilen diğer özel gereksinimlerle sınırlıdır;

(c) Aquanow Materyallerinin kullanımının veya görüntülenmesinin, CLTS'nin sizi veya herhangi bir üçüncü tarafı veya sizin veya herhangi bir üçüncü tarafın gerekçelerini, fikirlerini, web sitelerini, ürünlerini veya hizmetlerini desteklediği veya onayladığı anlamına gelmediğinden emin olmalısınız.

(d) CLTS'nin veya CLTS tarafından atanan bir denetmenin Aquanow API kullanımınızı denetlemesine ve bu Sözleşmeye uygunluğunuzu doğrulamak amacıyla kaynak kodu dahil olmak üzere Yetkili Uygulamalarınıza erişmesine izin verecek ve bu tür denetimlerde işbirliği yapacaksınız. CLTS'nin bu Sözleşmeye uyumunuzla ilgili olabilecek tüm sorularına derhal ve doğru bir şekilde yanıt vereceksiniz. İşbu Bölüm 3.5(d), işbu Sözleşmenin feshinden sonra üç yıl boyunca geçerliliğini koruyacaktır.

(e) Aquanow Materyallerine ve API Kimlik Bilgilerinize yetkisiz erişimi veya bunların kullanımını önlemek için makul çabayı göstereceksiniz. CLTS, API Kimlik Bilgilerinin yetkisiz kullanımından sorumlu veya yükümlü tutulmaz.

(f) Aquanow Hizmetlerinin API Kimlik Bilgileriniz aracılığıyla kullanımının bir sonucu olarak ortaya çıkan tüm ücretlendirmeler, söz konusu kullanıma izin verilip verilmediğine bakılmaksızın, sizin sorumluluğunuzdadır.

(g) Tüm kullanımların yetkilendirildiğinden emin olmak için Yetkili Uygulamaların kullanımını izleyeceksiniz.

(h) Aquanow API aracılığıyla Aquanow Hizmetlerinin tüm kullanımı Aquanow Kullanıcı Sözleşmesine tabidir.

3.6 Açık Kaynak Bileşenler. Bölüm 3.1'e bakılmaksızın, Aquanow API'nin belirli bileşenlerinin "açık kaynak" yazılım lisansları altında lisanslanmış bileşenler içerebileceğini kabul etmiş olursunuz; bu, Açık Kaynak Girişimi tarafından açık kaynak lisansları olarak onaylanan herhangi bir yazılım lisansı veya söz konusu lisans altında lisanslanan yazılımın dağıtımının bir koşulu olarak dağıtıcının yazılımı kaynak kodu biçiminde kullanıma sunmasını gerektiren herhangi bir lisans dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere büyük ölçüde benzer lisanslar anlamına gelir.  (bu tür bir bileşen,"Açık Kaynak Bileşenleri"). Açık Kaynak Bileşenlerinin bir listesi ve bunlara karşılık gelen açık kaynak lisansları Dokümantasyon aracılığıyla sunulacaktır).Açık Kaynak Bileşenlerini kapsayan geçerli açık kaynak lisanslarının gerektirdiği ölçüde, Açık Kaynak Bileşenlerini kullanımınız geçerli açık kaynak lisanslarının hüküm ve şartlarına tabi olacak ve bunlar tarafından yönetilecektir. Açık Kaynak Bileşenleri için geçerli olan lisans koşullarının bu Sözleşmedeki kısıtlamalardan herhangi birini söz konusu Açık Kaynak Bileşeni ile ilgili olarak yasakladığı ölçüde, bu kısıtlamalar söz konusu Açık Kaynak Bileşeni için geçerli olmayacaktır. Açık Kaynak Bileşenleri için geçerli olan lisans koşullarının CLTS'nin size bu tür Açık Kaynak Bileşenleri için kaynak kodu sağlamasını gerektirdiği ölçüde, bu teklif burada yapılır ve CLTS ile şu adresten iletişime geçerek bu teklifi uygulayabilirsiniz legal@aquanow.io . Aquanow API'sini ilk indirmenizde yer alan Açık Kaynak Bileşenleri için gerekli tüm lisans bildirimlerini aldığınızı onaylarsınız.

4. DESTEK SAĞLANMAMASI.

Bu Sözleşmedeki veya başka hiçbir şey CLTS'yi Aquanow API için destek, yükseltme veya bakım sağlamakla yükümlü kılmaz.

5. GİZLİLİK VE KAMU DUYURULARI.

5.1 Gizlilik. Dönem boyunca, CLTS size gizli veya kamuya açık olmayan bilgiler ("Gizli Bilgiler") sağlayabilir. API Kimlik Bilgileri ve Belgeleri CLTS'nin Gizli Bilgileri olarak kabul edilir. Tüm Gizli Bilgileri sıkı bir gizlilik içinde tutacak ve muhafaza edeceksiniz ve Gizli Bilgileri en azından kendi gizli ve özel bilgilerinizi korumak için kullandığınız özen derecesinde (ve her durumda makul özenden daha az olmayacak şekilde) koruyacaksınız Aşağıdakileri yapmanız koşuluyla, Gizli Bilgileri bilmesi gereken söz konusu Personelin Yetkili Uygulamalarınızı geliştirmenize, desteklemenize ve sürdürmenize yardımcı olmasına izin vermek için gerekli olan asgari ölçüde olmak kaydıyla, Personeliniz dışında hiçbir Gizli Bilgiyi (veya bunların özetlerini) kamuya veya herhangi bir Kişiye ifşa etmeyecek veya Personelinizin ifşa etmesine izin vermeyeceksiniz:

(a) böyle bir ifşa yapılmadan önce:

(i) Personelinizi Gizli Bilgilerin gizli niteliği konusunda bilgilendirmeniz; ve

(ii) Personelinizin, bu Sözleşmenin hüküm ve şartlarından daha az kısıtlayıcı olmayan ve Gizli Bilgilerin daha fazla ifşa edilmesini veya kullanılmasını sınırlayan gizlilik görevlerine veya yükümlülüklerine ("Personel Gizlilik Yükümlülükleri")tabi olmasını sağlamanız

(b) bu Sözleşmenin, Personel Gizlilik Yükümlülüklerinin ihlalinden veya Gizli Bilgilerin Personeliniz tarafından yetkisiz olarak ifşa edilmesinden sorumlu olmanız gerekmektedir. Bu sorumluluklar, CLTS'nin Personeliniz tarafından bu tür bir ihlal veya yetkisiz ifşanın bir sonucu olarak maruz kalabileceği tüm Zararlara karşı CLTS'yi tazmin etmeyi ve korumayı içerir.

5.2 Kamu Duyurusu Yapılmaması. Aşağıdaki durumlar haricinde CLTS, Aquanow Materyalleri veya CLTS'nin işi ile ilgili herhangi bir basın bülteni, harici reklam, pazarlama veya tanıtım materyalinde (sözlü veya yazılı) herhangi bir beyanda bulunmayacaksınız:

(a) CLTS'nin açık yazılı onayını almış olmanız; veya

(b) Kanun veya tabi olduğunuz herhangi bir borsanın kuralları gereği bunu yapmanız gerekir.

İşbu Bölüm 5.2, işbu Sözleşmenin feshini müteakip beş yıl boyunca yürürlükte kalacaktır.

6. FİKRİ MÜLKİYET.

6.1 Mülkiyet. CLTS'nin şu anda ve bundan sonra her zaman Açık Kaynak Bileşenleri dışındaki tüm Aquanow Materyallerine ilişkin tüm hak, mülkiyet ve menfaatlerin münhasır sahibi olduğunu ve bu Sözleşmede açıkça verilenler dışında herhangi bir Aquanow Materyaline ilişkin hiçbir lisans almadığınızı ve edinmediğinizi kabul edersiniz. Aquanow Materyalleri veya bu öğelerin herhangi bir parçası veya bu öğelerin herhangi bir türev çalışmasında herhangi bir telif hakkı, ticari marka veya diğer fikri mülkiyet mülkiyeti veya diğer mülkiyet hakları üzerinde hak talebinde bulunamazsınız.  Aquanow Materyallerini bu Sözleşmede belirtildiği şekilde kullanma hakkı dışında, bu Sözleşmede yer alan hiçbir şey size CLTS'nin herhangi bir fikri mülkiyeti üzerinde herhangi bir hakkı, unvanı veya menfaati verecek şekilde yorumlanmayacaktır ve bu Sözleşmede açıkça izin verilmedikçe bunları herhangi bir şekilde kullanmanız yasaktır.  CLTS Markalarına kafa karıştırıcı şekilde benzeyen (CLTS'nin makul iş yargısını kullanarak belirlediği şekilde) veya kombinasyon markaları oluşturacak şekilde herhangi bir ticari markayı veya ticari adı benimsemeyecek, kullanmayacak veya tescil ettirmeye çalışmayacaksınız.

6.2 CLTS işaretleri. Hiçbir koşul altında, bu Sözleşmeye uygun olarak Aquanow Bağlantılarının Yetkili Uygulamalarınıza yerleştirilmesi dışında herhangi bir amaçla herhangi bir CLTS Markasını kullanamazsınız.  CLTS Markalarının herhangi biriyle aynı veya benzer olan anahtar kelimeleri içeren trafik satın almak için üçüncü bir tarafla herhangi bir anlaşma yapamazsınız.

7. BEYANLARINIZ VE GARANTİLERİNİZ.

7.1 Bu Sözleşmeyi kabul ettiğiniz andan itibaren ve Aquanow API'lerini kullanımınız süresince;

(a) bu Sözleşmeyi imzalamak için tam yetkiye ve otoriteye sahip olduğunuzu;

(b) bu Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerinizin yerine getirilmesi ve Yetkili Uygulamanızın işletilmesi ile ilgili olarak varsa yürürlükteki tüm Kanunlara uymakta olduğunuzu;

(c) Yetkili Uygulamalarınızın Aquanow API ile en iyi endüstri standartlarına uygun olarak güvenli bir şekilde çalışacak şekilde tasarlanmış olduğunu;

(d) Yetkili Uygulamalarınız, güvenlik standartları da dahil olmak üzere en iyi endüstri standartlarına uygun olarak geliştirilmiş olduğunu;

(e) Aquanow API kullanımınızla bağlantılı olarak topladığınız tüm kişisel bilgileri, güvenlik standartları da dahil olmak üzere en iyi endüstri standartlarına ve yürürlükteki Kanunlara uygun olarak ele alacağınızı;

(f) Aquanow API Kimlik Bilgileri Başvurunuzda sağlanan tüm bilgilerin gerçek, doğru, eksiksiz ve güncel olduğunu ve bu bilgilerden herhangi birinin güncelliğini yitirmesi veya yanlış olması durumunda bu bilgileri derhal güncelleyeceğinizi;

(g) Yetkili Uygulamanızın (Aquanow Materyalleri dışında) tüm geliştirme, bakım ve işletiminin ve içeriğinin tamamen sahibi (veya yetkili lisans sahibi) olduğunuzu ve kontrol ettiğinizi;

(h) Yetkili Uygulamanızdaki tüm içerik ve materyaller size ait veya sizin tarafınızdan kullanılmak üzere geçerli bir şekilde lisanslanmış olduğunu veya kamu malı olduğunu;

(i) Yetkili Başvurunuzdaki hiçbir içerik karalayıcı değildir, müstehcenlik teşkil etmediğini veya herhangi bir yasa veya yönetmeliği, fikri mülkiyet hakları, gizlilik veya tanıtım hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir kişinin hakkını ihlal etmediğini;

(j) Yetkili Başvurunuzdaki içerik ve materyallerin hiçbiri, taraf olduğunuz veya herhangi bir üçüncü tarafın yaralanmasına neden olan herhangi bir tüketici dolandırıcılığı, ürün sorumluluğu, sözleşme ihlali oluşturmadığını veya bunlara neden olmadığını; ve

(k) Yetkili Başvurunuzun, CLTS tarafından tamamen kendi takdirine bağlı olarak belirlenen, ancak pornografi, yasadışı kumar, müstehcen dil veya diğer müstehcen içerik veya şiddet veya nefret gruplarına destek veya kötü niyetli, yasadışı, nefret dolu, zararlı, taciz edici veya ırksal veya etnik olarak ayrımcı içerik içeren herhangi bir sakıncalı materyal içermediğini veya doğrudan bağlantı vermediğini beyan, garanti ve taahhüt edersiniz.

8. GARANTİ REDDİ.

AQUANOW MATERYALLERİ VE CLTS TARAFINDAN SAĞLANAN DİĞER TÜM ÜRÜNLER, BİLGİLER, MATERYALLER VE HİZMETLER "OLDUĞU GİBİ" ESASINA GÖRE SUNULMAKTADIR. İŞBU BELGE İLE CLTS, AÇIK, ZIMNİ, KANUNİ VEYA BAŞKA TÜRLÜ TÜM KOŞULLARI VE GARANTİLERİ (İŞLEMLERİN SEYRİ, KULLANIM VEYA TİCARİ UYGULAMADAN KAYNAKLANAN TÜM KOŞULLAR VE GARANTİLER DAHİL) REDDETMEKTE VE SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, UNVAN VE İHLAL ETMEME İLE İLGİLİ TÜM ZIMNİ KOŞULLARI VE GARANTİLERİ ÖZELLİKLE REDDETMEKTEDİR. YUKARIDA BELİRTİLENLERİ SINIRLAMAKSIZIN, CLTS, AQUANOW MATERYALLERİNİN VEYA DİĞER CLTS VEYA ÜÇÜNCÜ TARAF MALLARININ, HİZMETLERİNİN, TEKNOLOJİLERİNİN VEYA MATERYALLERİNİN (HERHANGİ BİR YAZILIM VEYA DONANIM DAHİL) VEYA BUNLARDAN HERHANGİ BİRİNİN KULLANIMININ HERHANGİ BİR ÜRÜNÜNÜN VEYA SONUCUNUN SİZİN VEYA BAŞKA HERHANGİ BİR KİŞİNİN GEREKSİNİMLERİNİ KARŞILAYACAĞINA, KESİNTİSİZ ÇALIŞACAĞINA, AMAÇLANAN HERHANGİ BİR SONUCA ULAŞACAĞINA, UYUMLU OLACAĞINA VEYA BAŞKA HERHANGİ BİR MAL, HİZMET, TEKNOLOJİ VEYA MATERYALLE (HERHANGİ BİR YAZILIM, DONANIM, SİSTEM VEYA AĞ DAHİL) ÇALIŞACAĞINA VEYA GÜVENLİ, DOĞRU, EKSİKSİZ, ZARARLI KOD İÇERMEYECEĞİNE VEYA HATASIZ OLACAĞINA DAİR HİÇBİR ŞART VEYA GARANTİ SUNMAZ. TÜM AÇIK KAYNAK BİLEŞENLERİ VE DİĞER ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLERİ "OLDUĞU GİBİ” ESASINA GÖRE SAĞLANIR VE BUNLARDAN HERHANGİ BİRİNE İLİŞKİN HERHANGİ BİR KOŞUL, BEYAN VEYA GARANTİ KESİNLİKLE SİZ VE SÖZ KONUSU AÇIK KAYNAK BİLEŞENLERİNİN VE ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLERİNİN ÜÇÜNCÜ TARAF SAHİBİ VEYA DAĞITICISI ARASINDADIR.

9. RİSKİN ÜSTLENİLMESİ VE SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI.

9.1 Riskin Üstlenilmesi. SİZİN VE SON KULLANICINIZIN YETKİLİ UYGULAMALARI, AQUANOW MATERYALLERİNİ KULLANIMI VE YETKİLİ UYGULAMALAR VEYA AQUANOW MATERYALLERİNDEN ELDE EDİLEN SONUÇLAR İLE İLGİLİ TÜM RİSK VE SORUMLULUK SİZE AİTTİR. AQUANOW API'NİN EMİR VERMEK VE İŞLEM YAPMAK İÇİN KULLANILMASININ SİZİ BAĞLANTI SORUNLARI, DONANIM ARIZALARI VEYA HATALARI, YAZILIM HATALARI VEYA KUSURLARI VE KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERİN SALDIRILARI DAHİL OLMAK ÜZERE TEKNİK VEYA GÜVENLİK RİSKLERİNE VE ZARARLARINA MARUZ BIRAKABİLECEĞİNİ KABUL EDERSİNİZ. CLTS TARAFLARI, BU TÜR OLAYLAR VEYA İLGİLİ KAYIPLAR İÇİN SİZE VEYA BAŞKA HERHANGİ BİR KİŞİYE KARŞI HİÇBİR SORUMLULUK TAŞIMAYACAKTIR.

9.2 Sorumluluğun Sınırlandırılması.

(a) Dolar Sınırı. BÖLÜM 10.2(b)'yi SINIRLAMAKSIZIN, HİÇBİR DURUMDA CLTS TARAFLARININ BU SÖZLEŞME, AQUANOW MATERYALLERİ VEYA BU SÖZLEŞMENİN DİĞER KONULARI KAPSAMINDA VEYA BUNLARLA İLGİLİ OLARAK, SÖZLEŞMENİN İHLALİ, HAKSIZ FİİL (İHMAL DAHİL), KUSURSUZ SORUMLULUK VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE HERHANGİ BİR YASAL VEYA HAKKANİYET TEORİSİ KAPSAMINDAKİ TOPLAM YÜKÜMLÜLÜĞÜ 10,00 KANADA DOLARI'NI AŞMAYACAKTIR.

(b) SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI. YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, CLTS TARAFLARI HİÇBİR DURUMDA BU SÖZLEŞME, AQUANOW MATERYALLERİ VEYA BU SÖZLEŞMENİN DİĞER KONULARI KAPSAMINDA VEYA BUNLARLA İLGİLİ OLARAK, SÖZLEŞMENİN İHLALİ, HAKSIZ FİİL (İHMAL DAHİL), KUSURSUZ SORUMLULUK VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE, CLTS TARAFLARININ SÖZ KONUSU KAYIP VEYA ZARARLARIN OLASILIĞI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLUP OLMADIKLARINA VEYA SÖZ KONUSU KAYIP VEYA ZARARLARIN BAŞKA ŞEKİLDE ÖNGÖRÜLEBİLİR OLUP OLMADIKLARINA BAKILMAKSIZIN VE KARARLAŞTIRILAN HERHANGİ BİR ÇÖZÜM YOLUNUN VEYA DİĞER ÇÖZÜM YOLLARININ ESAS AMACINA ULAŞAMAMASINA BAKILMAKSIZIN, AŞAĞIDAKİLERDEN HERHANGİ BİRİ İÇİN HERHANGİ BİR YASAL VEYA ADİL TEORİ KAPSAMINDA SORUMLU OLMAYACAKTIR:(A) ÜRETİM, KULLANIM, İŞ, GELİR VEYA KAR KAYBI VEYA DEĞER AZALMASI; (B) AQUANOW API'NİN BOZULMASI, KULLANILAMAMASI VEYA KAYBI, KESİNTİYE UĞRAMASI VEYA GECİKMESİ; (C) VERİ KAYBI, HASARI, BOZULMASI VEYA KURTARILMASI VEYA VERİ İHLALİ VEYA SİSTEM GÜVENLİĞİ; VEYA (D) DOLAYLI, TESADÜFİ, DOLAYLI, ÖRNEK NİTELİĞİNDE, ÖZEL, GELİŞTİRİLMİŞ VEYA CEZAİ ZARARLAR.

BAZI YARGI BÖLGELERİNDEKİ GEÇERLİ YASALAR, ARIZİ VEYA DOLAYLI ZARARLAR İÇİN SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASINA VEYA HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERMEYEBİLİR; BU NEDENLE, BÖYLE BİR YARGI BÖLGESİNDE YAŞIYORSANIZ VE YARGI BÖLGENİZDEKİ GEÇERLİ YASALAR CLTS TARAFLARININ ARIZİ VEYA DOLAYLI ZARARLAR İÇİN KENDİ SORUMLULUKLARINI SINIRLANDIRMASINA VEYA HARİÇ TUTMASINA İZİN VERMİYORSA, YUKARIDAKİ SORUMLULUK SINIRLANDIRMASI VEYA HARİÇ TUTULMASI SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. BU TÜR YARGI BÖLGELERİNDE, CLTS TARAFLARININ SORUMLULUĞU, YÜRÜRLÜKTEKİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE SINIRLANDIRILACAKTIR.

10. TAZMİNAT.

(a) Aquanow Materyallerini kullanımınız; veya (b) ihmaliniz, kötü davranışınız veya bu Sözleşmeyi ihlal etmenizden kaynaklanan, bunlarla bağlantılı veya bunlarla ilgili herhangi bir üçüncü taraf iddiası veya eyleminden kaynaklanan her türlü zarar, hasar, maliyet, masraf (yasal ücretler dahil), iddia, şikayet, talep, eylem, dava, işlem, yükümlülük ve yükümlülüklere (uzlaşma ödemeleri dahil) karşı CLTS'yi savunacak, tazmin edecek ve zararsız tutacaksınız. Yukarıdakilere bakılmaksızın, CLTS, herhangi bir üçüncü taraf hak talebi, şikayeti, istemi, davası, duruşması veya işlemiyle ilgili savunma ve uzlaşma müzakerelerine, masrafları ve giderleri kendisine ait olmak üzere kendi seçeceği bir avukatla katılma hakkını saklı tutar

11. SÜRE VE FESİH.

11.1 Süre ve Fesih. Bu Sözleşmenin süresi ("Süre") API Kimlik Bilgileri için Başvurunuzun CLTS tarafından kabul edildiği tarihte başlayacak ve taraflardan biri tarafından feshedilene kadar devam edecektir. Taraflardan herhangi biri, diğer tarafa yazılı fesih bildiriminde bulunarak Sözleşmeyi feshedebilir.  CLTS tarafından API'lere erişiminizin sonlandırılması, CLTS tarafından Sözleşmenin feshi olarak kabul edilecektir.  CLTS, Aquanow Materyallerini kullanmaya devam etmenizi ve dolayısıyla Sözleşmeyi feshetme hakkını kullanmamayı, bu Sözleşmede belirtilmeyen ve Aquanow Materyallerinin diğer lisans sahipleri için geçerli olmayabilecek ek koşullara veya gerekliliklere uymanıza bağlayabilir.

11.2 Fesih İşleminin Etkisi. Bu Sözleşmenin feshi üzerine, şunları yapmakla yükümlü olursunuz:

(a) Aquanow API'lerinin ve diğer Aquanow Materyallerinin kullanımını derhal durdurmak; ve

(b) elinizdeki veya kontrolünüzdeki tüm Gizli Bilgileri (CLTS tarafından sağlanan makul talimatlara uygun olarak) imha etmek veya kalıcı olarak silmek.

11.3 Devam Eden Şartlar. Aşağıdaki bölümlerde belirtilen hükümler ve Taraflardan herhangi birinin bu Sözleşmede yer alan ve doğası gereği bu Sözleşmenin feshinden veya sona ermesinden sonra da geçerli olması gereken diğer hak veya yükümlülükleri, bu Sözleşmenin sona ermesinden veya feshinden sonra da geçerli olmaya devam edecektir: Bölüm 1.3, 1.4, 3.4(b), 3.5(d), 3.6, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12.2, 12.3 ve 13.

12. ÇEŞİTLİ.

12.1 Geçerli Kanun. Bu Sözleşme, (a) herhangi bir hukuk hükmü, ilkesi veya kuralı seçimi veya çatışması ve ikametgahınız, konutunuz veya fiziksel konumunuza; veya (b) 1980 Birleşmiş Milletler Uluslararası Mal Satışı Sözleşmesi'ne bakılmaksızın, British Columbia Eyaleti yasalarına ve Kanada'nın federal yasalarına tabidir.

12.2 İhtilaflar ve Anlaşmazlıklar. Bu Sözleşme veya Aquanow API ile ilgili taraflar arasındaki ihtilaflar ve anlaşmazlıklar Aquanow Kullanıcı Sözleşmesinde belirtildiği şekilde karara bağlanacak ve çözüme kavuşturulacaktır.

12.3 Üçüncü Taraf Faydalanıcı Olmaması.

(a) Bölüm 13.3(b)'de belirtilenler hariç olmak üzere, taraflar, bu Sözleşmenin tarafları ve onların halefleri ve izin verilen devralanları dışında herhangi bir kişiye bu Sözleşme kapsamında veya bu Sözleşme nedeniyle herhangi bir nitelikte yasal, hakkaniyete uygun veya diğer haklar veya çareler tanımaz.

(b) Taraflar işbu belge ile CLTS Taraflarının her birini Bölüm 10'un üçüncü taraf lehtarları olarak belirler ve bu Bölümü uygulama hakkına sahiptir.

12.4 İlişki. Taraflar arasındaki ilişki bağımsız yüklenici ilişkisidir. Bu Sözleşmede yer alan hiçbir husus, taraflar arasında herhangi bir acente, ortaklık, ortak girişim, bayilik (imtiyaz) veya başka bir ortak girişim, istihdam veya güvene dayalı ilişki yarattığı şeklinde yorumlanmayacak ve taraflardan hiçbiri diğer taraf adına sözleşme yapma veya diğer tarafı herhangi bir şekilde bağlama yetkisine sahip olmayacaktır.

12.5 Feragat Edilmemesi. CLTS'nin burada bir hak iddia etmemesi veya herhangi bir şart veya koşula uymakta diretmemesi, bu haktan feragat teşkil etmez veya bu tür bir şart veya koşulun sizin tarafınızdan daha sonra yerine getirilmemesini mazur göstermez.

12.6 Başlıklar. Bu Sözleşmede kullanılan başlıklar yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla dahil edilmiştir ve bu Şartları sınırlamayacak veya başka bir şekilde etkilemeyecektir.

12.7 Bölünebilirlik. Bu Sözleşmedeki hükümlerinden herhangi birinin herhangi bir yargı alanında geçersiz, yasa dışı veya uygulanamaz olması halinde, söz konusu geçersizlik, yasa dışılık veya uygulanamazlık bu Sözleşmenin diğer hükümlerini etkilemeyecek veya söz konusu hüküm veya şartları başka herhangi bir yargı alanında geçersiz veya uygulanamaz kılmayacaktır.

12.8 Devir. Bu Sözleşmeyi, buradaki haklarımız, menfaatlerimiz ve yükümlülüklerimiz de dahil olmak üzere, size bildirimde bulunmaksızın veya izninizi almaksızın kısmen veya tamamen devredebiliriz. Bu Sözleşme size özeldir ve açık yazılı iznimiz olmadan bu Sözleşmeyi veya bu Sözleşme kapsamındaki haklarınızı, menfaatlerinizi veya yükümlülüklerinizi herhangi bir kişiye devredemezsiniz.

12.9 Birikimli Çözüm Yolları. Bu Sözleşmede CLTS yararına sağlanan tüm haklar ve çözüm yolları birikimlidir ve münhasır değildir ve yasada, hakkaniyette, tüzükte veya başka bir şekilde mevcut olan diğer haklara veya çözüm yollarına ek olarak ve bunlara halel getirmeksizin ve CLTS tarafından herhangi bir hak veya çözüm yolunun kullanılması, şu anda veya daha sonra yasada, hakkaniyette, tüzükte, taraflar arasındaki diğer herhangi bir sözleşmede veya başka bir şekilde mevcut olabilecek diğer hakların veya çözüm yollarının kullanılmasına engel teşkil etmez.

12.10 Sözleşmenin Bütünlüğü. Gizlilik Politikamız, Aquanow API Hizmet Şartları, Aquanow Hizmet Şartları, Ek Şartlar (varsa) ve referans olarak dahil edilen diğer sözleşmelerle birlikte bu Sözleşme, buradaki konuyla ilgili olarak sizinle CLTS arasındaki tek ve tüm sözleşmeyi oluşturur ve bu konuyla ilgili yazılı veya sözlü tüm önceki ve eşzamanlı anlayışların, anlaşmaların, beyanların ve garantilerin yerine geçer.

12.11 Dil. Taraflar, Sözleşme'nin ve ilgili tüm belgelerin İngilizce olarak hazırlanmasını talep ettiklerini kabul ederler. Les parties reconnaissent avoir exigé que les présentes modalités de vente et tous les documents connexes soient rédigés en anglais.

12.12 Lehine Yürürlüğe Girme. This Agreement will enure to the benefit of and be binding upon the parties to this Agreement and their respective successors, heirs, and permitted assigns.

12.13 Hakkaniyetli Yardım. Bu Sözleşmenin tarafınızdan ihlal edilmesi halinde CLTS'nin zarar göreceğini ve CLTS'nin bu zararı para cezası yoluyla yeterince telafi edemeyeceğini kabul ve beyan edersiniz. Buna göre, bu tür bir ihlâl halinde, CLTS'nin kanun veya hakkaniyete uygun olarak kullanabileceği diğer tüm çözüm yollarına ek olarak, CLTS'nin, 13.2 Bölüm'e bakılmaksızın, bu Sözleşmeye uymanızı sağlamak için uygun olabilecek kısıtlama emri, ihtiyati tedbir, kararname veya başka bir şekilde adil bir çözüm için yetkili herhangi bir mahkemeye başvurma hakkına sahip olacağını kabul edersiniz.

12.14 Bildirimler. Bu Sözleşmede açıkça belirtilmediği sürece, yasal bildirimler tarafların her biri tarafından Aquanow Kullanıcı Sözleşmesinde izin verilen veya istenen şekilde sağlanacaktır.

Risk Açıklama Bildirimi

March 8, 2019

Bu Risk Açıklama Bildirimi, Aquanow Kullanıcı Sözleşmemizin bir parçasını oluşturmaktadır. Bu Risk Açıklama Bildiriminde tanımlanmayan büyük harfli terimler Aquanow Kullanıcı Sözleşmesinde belirtilen anlamlara sahiptir. Hizmetlerimizi kullanarak aşağıdakileri kabul etmiş olursunuz:

Dijital varlıklarla işlem yapmak ve bunlara yatırım yapmak tabiatı gereği risklidir ve mali zararlara yol açabilir. Herhangi bir dijital varlık işlemi gerçekleştirmeye karar vermeden önce dijital varlık işlemleri ve yatırımıyla ilgili riskleri tam olarak anlamanız önemlidir. Bu Risk Açıklama Bildirimi, dijital varlık işlemi ile ilgili tüm risklerin eksiksiz bir beyanı niteliğinde değildir. Dijital varlık işlemleri ve yatırımları için geçerli olan tüm riskler konusunda kendinizi eğitmek sizin sorumluluğunuzdadır.  Sanal para işlemleri ve yatırımı sermayeniz açısından risk içerir. Her zaman dijital varlık işlemleri ve yatırımlarında yer alan riskleri taşıyabilecek yeterli finansal kaynağa sahip olduğunuzdan ve pozisyonlarınızı dikkatle izlediğinizden emin olun.  Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmamalısınız. Bu risk açıklama beyanı, dijital varlıkların elde tutulması ve alım satımıyla ilgili tüm riskleri ve diğer hususları açıklamıyor olsa da dijital varlık alım satımı ve yatırımıyla ilgili bazı temel riskleri ortaya koyar:

1. Piyasa Riski

Dijital varlık piyasası hala yeni ve belirsiz. Hiç kimse tamamını kaybetmeye hazır olmadığı dijital varlıklara yatırım yapmamalı veya dijital varlıklar üzerinde spekülasyon yapmamalıdır. Dijital varlıklar sık ve aşırı fiyat dalgalanmalarına maruz kalmaktadır. Bir veya daha fazla dijital varlık için piyasanın yukarı veya aşağı hareket edip etmeyeceği veya belirli bir dijital varlığın değerinin tamamen veya önemli ölçüde kaybedilip kaybedilmeyeceği hakkında kesin bilgi bulunmamaktadır. Bu durum hem uzun vadeli işlem yapan tüccarlar hem de piyasayı kısaltan tüccarlar için geçerlidir. Katılımcılar dijital varlıkları elde tutma konusunda dikkatli olmalıdır.

2. Likidite Riski

Dijital varlık piyasalarındaki likidite dereceleri farklılık gösterir. Bazıları oldukça likit iken diğerleri daha zayıf olabilir. Zayıf piyasalar dalgalanmaları artırabilir. Dijital varlıkları veya bunlardan türetilen ya da bunlara yardımcı olan ürünleri satmak, almak veya takas etmek için aktif bir pazar olacağının garantisi asla yoktur. Ayrıca, dijital varlıklar için herhangi bir piyasa aniden ortaya çıkabilir ve kaybolabilir. Dijital varlıklarınızı tasfiye etmenin mümkün olmayabileceğini kabul edersiniz.

3. Yasal Risk

Belirli dijital varlıkların yasal statüsü belirsiz olabilir. Bu durum, bunları elde tutmanın veya ticaretini yapmanın yasalara uygunluğunun her zaman net olmadığı anlamına gelebilir. Bir veya daha fazla dijital varlığın mülk, varlık veya herhangi bir türden hak teşkil edip etmediği ve nasıl teşkil ettiği de belirsiz görünebilir. Katılımcılar, dijital varlıkların yürürlükteki kanunlar çerçevesinde nasıl ele alınacağını, düzenleneceğini ve vergilendirileceğini bilmek ve anlamakla sorumludur.

4. Borsa Riski (Karşı Taraf Riski)

Dijital varlıkların mevduatta veya saklama ilişkisi içinde herhangi bir üçüncü taraf nezdinde bulundurulmasının beraberinde getirdiği riskler vardır. Bu riskler arasında güvenlik ihlalleri, sözleşme ihlali riski ve zarar riski yer almaktadır. Katılımcılar, mülklerinin herhangi bir nedenle üçüncü şahısların eline geçmesine izin verme konusunda dikkatli olmalıdır.

5. İşlem Riski

Likidite risklerine ek olarak, herhangi bir kripto para piyasasındaki değerler değişkendir ve hızla değişebilir. Herhangi bir dijital varlık piyasasındaki katılımcılar, pozisyonlarına ve varlıklarına ve ticaret ve diğer piyasa faaliyetlerindeki ani ve olumsuz değişimlerden nasıl etkilenebileceklerine çok dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarılmaktadır.

6. Mutabakat Riski

CLTS TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ. (“CLTS”) ve iştirakleri, dijital varlıkların ve / veya fiatların ödeme süreleri konusunda kesinlikle hiçbir garanti vermezken, CLTS müşterileri için ödeme sürelerini optimize etmeye çalışan bir kapasitede faaliyet göstermektedir.

7. Zarar Riski

Dijital varlıklarınızın şifresini veya özel anahtarlarını unutur veya kaybederseniz dijital varlıklar geri alınamaz bir şekilde kaybolabilir.

8. Yatırım Tavsiyesi veya Güvene Dayalı İlişki Olmaması

Aquanow hizmetlerinde yer alan herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyat veya diğer bilgiler genel piyasa yorumu olarak sunulmaktadır ve yatırım veya ticaret tavsiyesi veya başka herhangi bir profesyonel tavsiye teşkil etmez. CLTS, Aquanow hizmetlerinde veya CLTS veya herhangi bir temsilcisi tarafından sağlanan herhangi bir bilgiye dayanan herhangi bir yatırım veya işlemden kaynaklanan herhangi bir zarardan sorumlu tutulmayacaktır. Yaptığınız tüm işlemlerin CLTS veya temsilcilerinin size vermiş olabileceği herhangi bir bilgi veya tavsiyeye dayanmadan yapıldığını onaylarsınız.

İşlemlerinizin uygunluğunu ve ticari makullüğünü değerlendirmek yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır.

CLTS'nin sizinle güvene dayalı bir ilişki içinde olmadığını kabul edersiniz.

9. Hesabınızda Tutulan Dijital Varlıkların ve Fiat Para Biriminin Korunması ve İşlenmesi

CLTS'deki hesabınız bir mevduat veya yatırım hesabı değildir. Hesabınıza yatırılan veya başka bir şekilde tutulan dijital varlıklar ve fiat para birimi, Kanada Yatırımcı Koruma Fonu, diğer benzer fonlar veya sigorta veya devlet destekli başka herhangi bir yatırımcı veya hesap bakiyesi koruma programı tarafından korunmaz. CLTS bir banka, kredi birliği, tröst veya başka herhangi bir finansal kuruluş türü değildir. Hesabınızda tutulan dijital varlıklar ve fiat para birimi faiz biriktirmeyecektir.

10. Ek Risk ve Bilgiler

Sonuç olarak, Aquanow hizmetlerinde para yatırmadan veya işlem yapmadan önce dijital varlık depolama ve işlem yapma ve dijital varlıkların altında yatan teknolojiler konusunda kendinizi yeterince eğitmek için zaman ayırmalısınız. Uygun olduğunda, Aquanow hizmetlerini kullanmadan önce üçüncü taraf bir uzman tavsiyesi de almanız gerekir.

Çeşitli federal kurumlar da dijital varlıkların risklerine ilişkin tavsiye niteliğinde belgeler yayınlamıştır.Daha fazla bilgi için aşağıdaki yayınlara bakınız: Canadian Securities Administrators (Kanadalı Menkul Kıymet), Consumer Financial Protection Bureau (Tüketici Finansman Koruma Bürosu), Financial Industry Regulatory Authority (Finans Sektörü Düzenleme Kurumu) ve  Securities and Exchange Commission (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu).

Hizmet Şartları (6 Nisan 2021 tarihine kadar geçerlidir)

March 6, 2020

Bu Hizmet Şartları, siz ve CLTS TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ (“Aquanow”, “biz”, “bizler”, “bizim”) arasında yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme niteliğindedir. Aquanow Platformu, https://aquanow.io/ web sitemizi ("Web Sitesi") ve ilgili ürünlerini, hizmetlerini ve içeriğini, API'yi ve bizim veya Bağlı Kuruluşlarımızın size sağlayabileceği diğer ürün veya hizmetleri (topluca "Platform") içerir. Aquanow Platformuna erişmeden veya kullanmadan önce lütfen bu Hizmet Şartlarını dikkatlice okuyun.

Risk Açıklama Bildirimi referans yoluyla bu Hizmet Şartlarına dahil edilmiştir ve Hizmet Şartları Gizlilik Politikası ile birlikte okunmalıdır. Bu Hizmet Şartları ile Aquanow içinde veya üzerinde yer alan diğer sayfalar, politikalar, şartlar, koşullar, lisanslar, sınırlamalar veya yükümlülükler arasında herhangi bir tutarsızlık olması durumunda, bu Hizmet Şartları geçerli olacaktır.

(a) Platformun herhangi birine eriştiğinizde veya kullandığınızda; (b) bu Şartları kabul ettiğinizi belirten bir düğmeye tıkladığınızda veya dokunduğunuzda veya bir kutuyu işaretlediğinizde; veya (c) kayıt veya oturum açma işlemi sırasında bu Şartları kabul ettiğinizi belirtmek için başka bir endüstri standardı mekanizma kullandığınızda bu Hizmet Şartlarını kabul etmiş ve bunlara tabi olmayı kabul etmiş olursunuz. Bu Şartları kabul ederek Gizlilik Politikamızı ve Risk Açıklama Bildirimimizi kabul etmiş olursunuz.

Bu Hizmet Şartları veya daha sonra yapılan değişiklikler, düzeltmeler veya güncellemeler ile bağlı olmayı kabul etmiyorsanız, Platformun hiçbirini kullanamazsınız ve Platformun herhangi birini kullanırsanız, değiştirildiği şekliyle Hizmet Şartları ile bağlı olursunuz; bu Hizmet Şartları ile bağlı olmak istememeniz durumunda tek atabileceğiniz adım Platformun tamamını kullanmayı bırakmaktır.

Aquanow, Web Sitesinde değiştirilmiş bir sürüm yayınlayarak ve size yazılı bildirim göndererek bu Hizmet Şartlarını belirli zamanlarda değiştirebilir. Söz konusu değişiklik, söz konusu bildirimden 14 gün sonra yürürlüğe girecektir. Söz konusu 14 günlük bildirim süresinden sonra Platformu kullanmaya devam etmeniz, bu değişikliğe onay verdiğinizi teyit etmiş olursunuz. Bu Hizmet Şartları, her iki tarafın yetkili temsilcileri tarafından yazılı bir anlaşma yapılmadıkça başka bir şekilde değiştirilemez.

Eğer bir tüzel kişilik (örneğin bir şirket) adına Platforma kaydoluyor veya Platformu kullanıyorsanız, (a) söz konusu tüzel kişiliği bu Hizmet Şartlarına bağlama yetkisine sahip yetkili bir temsilci veya aracı olduğunuzu ve (b) bu Hizmet Şartlarını söz konusu tüzel kişilik adına kabul ettiğinizi beyan ve taahhüt edersiniz. Böyle bir durumda, bu Hizmet Şartlarında kullanılan "siz", "sizin" ve "kendiniz" kelimeleri hem söz konusu kuruluşu hem de şahsen sizi ifade edecek ve bunlar için geçerli olacaktır.

1. Tanımlar

“İştirak” Taraflardan herhangi biriyle ilgili olarak, tarafın doğrudan veya dolaylı bir bağlı kuruluşu, tarafın bir holding şirketi ve bu holding şirketinin diğer herhangi bir bağlı kuruluşu anlamına gelir;

2. Platformu Kullanma Lisansı

Bu Hizmet Şartlarına uymanız halinde Aquanow size Platformu kullanmanız için sınırlı bir hak tanır. Platformu kullanma hakkı kişisel, kısıtlı, münhasır olmayan, devredilemez, alt lisansı verilemez, geri alınabilir, sınırlı bir lisanstır ve bu Hizmet Şartlarındaki sınırlamalara ve yükümlülüklere tabidir. Bu Hizmet Şartlarında yer alan hiçbir şey size Platform veya Aquanow Markaları üzerinde herhangi bir lisans (bu paragrafta belirtilenler dışında), hak, unvan veya mülkiyet vermez. Aquanow, yürürlükteki Kanunların gerektirdiği şekilde veya Aquanow'un bu Hizmet Şartlarından herhangi birini ihlal ettiğinizi, ihlal ettiğinizi veya tutarsız davrandığınızı belirlediği durumlarda, tamamen kendi takdirine bağlı olarak Platformu size, Kripto Para Cüzdanınıza veya Kripto Para Adresinizden herhangi birine askıya alabilir veya sonlandırabilir.

3. Riskler ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

Bu paragraf Risk Açıklama Bildirimine ek olarak sağlanmıştır. Kripto para birimlerindeki işlem piyasaları değişkendir ve fiyat, likidite, piyasa derinliği ve işlem dinamikleri açısından hızla değişir. Platformdaki tüm işlem ve işlem dışı faaliyetlerden ve Platformdaki Kripto Para Cüzdanınızdan; ve Platform tarafından herhangi bir zamanda yanlış şekilde sunulsa bile, Platformdaki herhangi bir pozisyonun veya sözleşmenin gerçek durumunu bilmekten yalnızca siz sorumlu ve yükümlüsünüz. Platformdaki alım satım ile ilgili ve alım satım dışı eylemlerinizden ve eylemsizliklerinizden ve bu Platformu ve herhangi bir Platformu kullanımınızdan kaynaklanan tüm kazanç ve zararlardan tamamen sorumlu ve yükümlü olmayı; ve Kripto Para Cüzdanı, Kripto Para Adresi, özel anahtarlar, kullanıcı adları, şifreler ve banka hesap bilgileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Platforma ve Platform aracılığıyla sağlanan tüm bilgilere erişimin ve bu bilgilerin korunmasından tamamen sorumlu olduğunuzu kabul ve beyan edersiniz. Platformda zarar edilmesine yönelik herhangi bir garanti bulunmamaktadır.

4. Alım Satım/İşlem, Para Yatırma, Para Çekme ve Ücretler

Tarafınızdan onaylanan tüm emirler kesin kabul edilir ve tarafınızdan geri alınamaz. Aquanow, hatalı yazılmış veya başka bir şekilde yanlış oluşturulmuş emirlerden kaynaklanan zararlardan sorumlu olmayacaktır. Oluşturduğunuz herhangi bir açık emri istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz, ancak Aquanow bu emrin gerçekleştirilmeden önce iptal edilip edilmeyeceği konusunda hiçbir garanti vermemektedir. Kripto para yatırma işleminde, söz konusu fon hesabınıza tam olarak yatırılmadan önce ilgili blok zinciri tarafından minimum sayıda onaylama işlemi gerçekleştirilir. Aquanow para çekme ve yatırma işlemlerini zamanında gerçekleştirmeye çalışacaktır, ancak Aquanow bu transferlerin zamanlaması ile ilgili hiçbir garanti vermez. Aquanow, transferlerin gecikmesinden kaynaklanan zarar ve yükümlülüklerden sorumlu değildir. Sizin tarafınızdan veya başka bir şekilde başlatılmış olsun, herhangi bir para çekme talebinin niteliğine ve şekline bakılmaksızın, Aquanow para veya herhangi bir veya daha fazla Kripto para birimi kullanarak para çekme işlemlerini işleme koyma ve gönderme hakkını saklı tutar. Para cinsinden veya bir veya daha fazla Kripto para birimi cinsinden para çekme işlemlerinin işlenmesi ve gönderilmesi sürecinde veya para yatırma işlemlerinin işlenmesi ve alınması sırasında, Aquanow'un kullanıcı bilgilerinizi finansal kuruluşlar da dahil olmak üzere diğer sözleşmeli üçüncü taraflarla veya yürürlükteki Yasalar uyarınca gerekli olduğu veya herhangi bir Devletin yasal talebi üzerine talep edildiği şekilde paylaşması gerekebilir. Aquanow'un bu bilgileri bu tür sözleşmeli üçüncü taraflarla veya yürürlükteki Kanunlar çerçevesinde gerekli olduğu veya herhangi bir Hükümet tarafından yapılan yasal bir talep üzerine paylaşmasına gayri kabili rücu olarak tam izin ve yetki verir ve Aquanow'u bununla ilgili her türlü sorumluluk, hata, yanlışlık veya ihmalden muaf tutarsınız.

Aquanow'dan satın aldığınız veya Platform üzerinden başka bir şekilde kullandığınız ürün veya hizmetlerin ücretlerini, bu ürün veya hizmetler için size sunulan fiyatlandırma ve ödeme koşullarında belirtilen tutarlarda ve zamanlarda Aquanow'a ödemeyi kabul edersiniz. Tarafımızca kabul edilen bir ödeme yöntemi sağladığınızda, söz konusu ödeme yöntemini kullanmaya yetkili olduğunuzu beyan ve garanti eder ve bize (veya üçüncü taraf ödeme işlemcimize) ödeme yönteminizden geçerli tüm ücretleri tahsil etme yetkisi verdiğinizi beyan edersiniz. Aynı zamanda, herhangi bir kripto para birimi işlemi için emrinizin bakiyesinden veya Platformdaki hesabınızdan bize olan ücret borcunuzu düşmemiz için bize yetki tanırsınız. Yürürlükteki kanunların öngördüğü durumlar haricinde, tarafınızdan bize ödenen tüm ücretler iade edilemez ve geri alınamaz. Aquanow'un gelirine uygulanan vergiler hariç olmak üzere, bu belge kapsamında tarafınızdan ödenecek herhangi bir tutar üzerinden federal, il, eyalet veya bölgesel hükümet veya düzenleyici makam tarafından konulan tüm mal ve hizmet, uyumlaştırılmış satış, satış, hizmet, kullanım ve tüketim vergilerini ve diğer benzer vergi, resim ve harçları ödemek sizin sorumluluğunuzdadır.

5. Yasak Kullanımlar

Platformla ilgili olarak aşağıdaki kullanımlar yasaklanmıştır.

5.1 Platform, yasadışı gelirlerin kaynağını veya niteliğini gizlemek veya yürürlükteki Kanunların herhangi bir ihlalini ilerletmek veya herhangi bir Kripto para birimi, Fiat, fon, mülk veya gelirle işlem yapmak veya bunlarla işlem yapmak için kullanılamaz;

5.2 Platform, Kanada Kanunları veya sizin ya da Platform için geçerli olan diğer yargı yetkileri kapsamında vergi kaçırmak için kullanılamaz;

5.3 Platformda, sizin tarafınızdan yasal olarak elde edilmiş ve size ait olan Fiat, fonlar, anahtarlar, mülkler veya Kripto para birimleri dışında herhangi bir şeyle işlem yapılamaz;

5.4 Platforma sunulan yanıltıcı veya yanlış bilgileri kullanarak işlem yapılamaz veya herhangi bir teknik aksaklık, arıza, başarısızlık, gecikme, temerrüt veya güvenlik ihlalinden yararlanılamaz;

5.5 Platform şu amaçlarla kullanılamaz: (i) kendi kendine alım satım işlemi, sahtecilik, hayali alım satım veya fiyat manipülasyonu yapmak veya yapmaya teşebbüs etmek; (ii) alım satımın düzenli bir şekilde yürütülmesini veya işlemlerin dürüst bir şekilde gerçekleştirilmesini engellemek amacıyla veya bunlar üzerindeki olumsuz etkiyi göz ardı ederek emir veya fiyat teklifi girmek; veya (iii) yanlış bir piyasa derinliği veya piyasa ilgisi izlenimi yaratmak amacıyla emir veya fiyat teklifi girmek;

5.6 kayıt sırasında veya size herhangi bir Platformun yönetilmesi sırasında dahil olmak üzere Aquanow tarafından talep edilen herhangi bir bilgi tahrif edilemez veya maddi olarak atlanamaz veya yanıltıcı veya yanlış bilgi verilemez;

5.7 Platforma erişiminiz yoluyla Aquanow'a veya herhangi bir üçüncü tarafa zarar verilmesine neden olunamaz veya zarar verme girişiminde bulunulamaz;

5.8 Bu Hizmet Koşullarını veya geçerli Kanunları ihlal edemez, ihlal edilmesine neden olunamaz veya komplo kurulamaz ya da ihlal edilmesine teşebbüs edilemez.

Bu paragrafta tanımlanan her türlü kullanım "Yasaklı Kullanım" teşkil edecektir Aquanow'un sizin herhangi bir Yasaklı Kullanımda bulunduğunuzu tespit etmesi halinde, kendi takdirine bağlı olarak Aquanow söz konusu Yasaklı Kullanımı uygun bir yaptırımla ele alabilir. Ek olarak, eylemlerinizin veya eylemsizliğinizin Aquanow üzerinde ekonomik maliyet yaratması durumunda, Aquanow'a uygulanabilecek vergi veya cezalar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Aquanow’un kaybını telafi edecek bir tutarı Aquanow'a ödeyeceksiniz.

6. Fikri Mülkiyet

Tüm materyallerin içeriği, seçimi, derlenmesi, düzenlenmesi ve sunumu ile Platformun genel tasarımının telif hakkı Aquanow'a aittir. Aquanow içeriğinin önceden açık yazılı iznimiz olmadan kullanılması kesinlikle yasaktır.

"Aquanow", "aquanow.io", Aquanow logosu ve Platformda kullanılan diğer ticari markalar Aquanow'un veya diğer üçüncü tarafların mülkiyetindedir. Aquanow'un açık, önceden yazılı izni olmaksızın, bir alan adı, sosyal medya profili/tanıtımı, bir web sitesinde, bir reklamda, bir telefon numarası olarak veya bununla bağlantılı olarak, bir e-posta adresi olarak veya bununla bağlantılı olarak, İnternet arama sonuçlarında, meta verilerde veya kodlarda veya başka herhangi bir şekilde dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, içeriği uygun hale getirmemeyi, kopyalamamayı, görüntülememeyi veya başka bir şekilde kullanmamayı kabul edersiniz.

7. Gizlilik

Gizlilik Politikasında belirtilen kişisel bilgilerinizi Platform aracılığıyla toplayabiliriz.

8. Fesih Hakkı

Herhangi bir zamanda, tamamen kendi takdirimize tabi olmak üzere, Platformu veya Platformun herhangi bir işlevini veya bölümünü değiştirmeye, tadil etmeye, kısıtlamaya, düzenlemeye veya sonlandırmaya karar verebiliriz ve siz de Platformun veya Platformun herhangi bir bölümünün veya işlevinin belirli bir süre boyunca çalışmaya veya kullanılabilir olmaya devam edeceğine dair hiçbir garanti olmadığını kabul edersiniz; buna Platformdaki herhangi bir veya tüm özelliklerin veya bağlantıların kaldırılması, eklenmesi, değiştirilmesi veya kullanılabilirliğinin düzenlenmesi, bunlara erişimin kısıtlanması veya bunlara sınırlamalar getirilmesi de dahildir. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, Platformun herhangi bir bölümündeki hataları veya eksiklikleri herhangi bir zamanda önceden bildirimde bulunmaksızın düzeltmek hakkımızı saklı tutarız, ancak bunu yapmakla yükümlü olmadığımızı teyit ederiz. Aramızdaki bu Hizmet Şartlarını dilediğimiz zaman feshedebiliriz.

9. Garantilerin Reddi, Risklerin Üstlenilmesi

 • RİSK VARSAYIMI. PLATFORMA ERİŞİMİNİZİN VE PLATFORMU KULLANMANIZIN VE PLATFORM ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİZ HER TÜRLÜ KRİPTO PARA ALIM SATIM İŞŞLEMİNİN RİSKİNİN SİZE AİT OLDUĞUNU KABUL EDERSİNİZ. PLATFORMUN KULLANIMI, KRİPTO PARA ALIM SATIMI VE İNTERNET KULLANIMI İLE İLGİLİ RİSKLERİN, TEHLİKELERİN VE ZARARLARIN FARKINDA OLDUĞUNUZU BEYAN EDERSİNİZ; BUNLAR ARASINDA SINIRLAMA OLMAKSIZIN HACKLENME, HIRSIZLIK, KAYIP, FONLARIN (KRİPTO PARALAR DAHİL) YANLIŞ TESLİM EDİLMESİ VEYA GERİ ALINAMAMASI VEYA VERİLERİN YETKİSİZ OLARAK AÇIKLANMASI VEYA İFŞA EDİLMESİ YER ALABİLİR VE PLATFORMU KULLANARAK TÜM BU RİSKLERİ, TEHLİKELERİ VE ZARARLARI ÜSTLENDİĞİNİZİ DE BEYAN EDERSİNİZ. AQUANOW'UN VERİLERİNİZE VEYA FONLARINIZA (KRİPTO PARA DAHİL) YETKİSİZ ERİŞİM KONUSUNDA SİZE VEYA BAŞKA BİR KİŞİYE KARŞI HİÇBİR SORUMLULUĞU YOKTUR. AQUANOW, VERİLERİNİZİN HATALARDAN VEYA ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN EYLEMLERİNDEN DOLAYI İFŞA OLMAYACAĞINA VEYA AÇIĞA ÇIKMAYACAĞINA DAİR HİÇBİR BEYAN, GARANTİ VEYA TAAHHÜTTE BULUNMAMAKTADIR.
 • PLATFORM VEYA İNTERNET ÜZERİNDEN DEPOLANAN VEYA AKTARILAN BİLGİLERİN DONANIM VEYA YAZILIM ARIZALARI, TELEKOMÜNİKASYON KESİNTİLERİ VEYA BOZULMALARI, ÜÇÜNCÜ TARAF SAĞLAYICILARIN PROTOKOL DEĞİŞİKLİKLERİ, ÇATALLANMA, MÜCBİR SEBEPLER, HACKLEME VEYA ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMET ENGELLEME SALDIRILARI (DDOS) DAHİL DİĞER OLAYLAR, PLANLI VEYA PLANSIZ BAKIM VEYA AQUANOW'UN KONTROLÜ DAHİLİNDE VEYA DIŞINDA OLAN DİĞER NEDENLERDEN DOLAYI BOZULABİLECEĞİNİ, GERİ ALINAMAYACAK ŞEKİLDE KAYBOLABİLECEĞİNİ, ERİŞİLEMEYEBİLECEĞİNİ VEYA GEÇİCİ OLARAK KULLANILAMAYABİLECEĞİNİ KABUL VE TAAHHÜT EDERSİNİZ.
 • PROFESYONEL TAVSIYE SAĞLANMAMASI. AQUANOW HUKUKİ, VERGİSEL, FİNANSAL, MUHASEBESEL VEYA YATIRIM TAVSİYESİ VERMEMEKTE, ALIM SATIM TEKNİKLERİ, MODELLERİ, ALGORİTMALARI VEYA DİĞER İLGİLİ PLANLARI SUNMAMAKTADIR VE PLATFORM ARACILIĞIYLA SAĞLANAN BİLGİLER VE İÇERİKLER BU TAVSİYELERİN YERİNE GEÇMEMELİDİR. PLATFORMU KULLANMADAN ÖNCE VE HERHANGİ BİR KRİPTO PARA İŞLEMİ YAPMADAN ÖNCE YETKİ ALANINIZDAKİ YETKİN PROFESYONELLERDEN TAVSİYE ALMAKTAN YALNIZCA SİZ SORUMLUSUNUZ.
 • GARANTİ REDDİ. PLATFORM, TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME GİBİ ZIMNİ KOŞULLAR VE GARANTİLER DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN "OLDUĞU GİBİ" VE "MEVCUT OLDUĞU GİBİ" ESASIYLA SUNULMAKTADIR. YUKARIDA BELİRTİLENLER, YÜRÜRLÜKTEKİ KANUNLAR KAPSAMINDA HARİÇ TUTULAMAYACAK VEYA SINIRLANDIRILAMAYACAK GARANTİLERİ ETKİLEMEZ. NE AQUANOW NE İŞTİRAKLERİMİZ NE DE AQUANOW'UN VEYA İŞTİRAKLERİMİZİN İLGİLİ YÖNETİCİLERİ, MEMURLARI, ÇALIŞANLARI, TEMSİLCİLERİ VEYA HİZMET SAĞLAYICILARI PLATFORMUN BÜTÜNLÜĞÜ, GÜVENLİĞİ, GÜVENİLİRLİĞİ, UYGUNLUĞU, DOĞRULUĞU, GÜNCELLİĞİ VEYA ERİŞİLEBİLİRLİĞİ İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR GARANTİ, BEYAN VEYA ONAYDA BULUNMAMAKTADIR. YUKARIDAKİLERİ SINIRLAMAKSIZIN, NE AQUANOW NE İŞTİRAKLERİMİZ NE DE AQUANOW'UN VEYA İŞTİRAKLERİMİZİN İLGİLİ YÖNETİCİLERİ, MEMURLARI, ÇALIŞANLARI, TEMSİLCİLERİ VEYA HİZMET SAĞLAYICILARI PLATFORMUN DOĞRU, GÜVENİLİR, HATASIZ VEYA KESİNTİSİZ OLACAĞINI, KUSURLARIN DÜZELTİLECEĞİNİ VEYA WEB SİTEMİZİN VEYA WEB SİTEMİZİ HİZMETE AÇAN SUNUCUNUN VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI BİLEŞENLERDEN ARINDIRILMIŞ OLDUĞUNU BEYAN VEYA GARANTİ ETMEZ.
 • ÇALIŞMA SÜRESI GARANTİSİ VERİLMEMESİ. Aquanow, Platformun 7x24 çalışma süresi kullanılabilirliğini garanti etmez. Yukarıda belirtilenleri sınırlamaksızın, aşağıdaki durumlarda Platformun kullanılamayacağını kabul edersiniz: (a) kapalı kalma süresi ve planlı yükseltmeler; ve (b) Aquanow'un makul kontrolü dışındaki koşullardan kaynaklanan kullanılamama durumu. Buradaki diğer herhangi bir şeyi sınırlamadan, Platformun herhangi bir kesinti süresi veya kullanılamazlığı için Aquanow'un hiçbir sorumluluğu yoktur.

10. Sorumluluğun Sınırlandırılması

 • Dolar Sınırı. BÖLÜM 10(b)'Yİ SINIRLAMAKSIZIN, YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, AQUANOW, İŞTİRAKLERİMİZ VE AQUANOW'UN VE İŞTİRAKLERİMİZİN İLGİLİ YÖNETİCİLERİ, YETKİLİLERİ, ÇALIŞANLARI, TEMSİLCİLERİ, HİZMET SAĞLAYICILARI, ALT KURULUŞLARI, HALEFLERİ, VE ATANMIŞLARI BU HİZMET KOŞULLARINDAN VEYA PLATFORMDAN KAYNAKLANAN VEYA BUNLARLA İLGİLİ TALEPLERE İLİŞKİN KÜMÜLATİF SORUMLULUĞU, BİZE ÖDEDİĞİNİZ HİZMET ÜCRETİNİ AŞMAYACAKTIR (VEYA PLATFORMU ÜCRETSİZ OLARAK KULLANDIYSANIZ, SORUMLULUĞUMUZ 1,00 KANADA DOLARINI AŞMAYACAKTIAR) AŞMAYACAKTIR.
 • Sorumluluğun Sınırlandırılması. YÜRÜRLÜKTEKİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, HİÇBİR DURUMDA AQUANOW, İŞTİRAKLERİMİZ VEYA AQUANOW'UN VEYA İŞTİRAKLERİMİZİN İLGİLİ YÖNETİCİLERİ, MEMURLARI, ÇALIŞANLARI, TEMSİLCİLERİ, HİZMET SAĞLAYICILARI, İŞTİRAKLERİ, HALEFLERİ VEYA ATANMIŞLARI, İŞ KESİNTİSİ, KULLANIM KAYBI, VERİ KAYBI, GELİR VEYA KAR KAYBI, SERMAYE MALİYETİ, İŞ FIRSATI KAYBI, FON KAYBI (KRİPTO PARA BİRİMLERİ DAHİL), İYİ NİYET KAYBI, VERİ VEYA FONLARIN BOZULMASI VEYA KURTARILMASI, KİŞİSEL YARALANMA, ÖLÜM, ACI VE SIKINTI VEYA DUYGUSAL SIKINTI DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, SÖZLEŞMENİN İHLALİ, HAKSIZ FİİL (İHMAL DAHİL), GİZLİLİĞİN İHLALİ VEYA BAŞKA BİR SORUMLULUK TEORİSİNDEN KAYNAKLANIP KAYNAKLANMADIĞINA BAKILMAKSIZIN, BU TÜR ZARARLARIN ÖNGÖRÜLEBİLİR OLUP OLMADIĞINA VE BU TÜR ZARARLARIN OLASILIĞI KONUSUNDA BİZE BİLGİ VERİLİP VERİLMEDİĞİNE BAKMAKSIZIN, HİÇBİR DURUMDA DOLAYLI, ARIZİ, ÖRNEK NİTELİĞİNDE, ÖZEL VEYA CEZAİ ZARARLARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR.

11. Tazminat

Yürürlükteki kanunların elverdiği azami ölçüde, Aquanow'u ve Aquanow İştiraklerini, aşağıdakilerden kaynaklanan veya bunlarla ilgili tüm üçüncü taraf hak taleplerine, davalarına, işlemlerine, yükümlülüklerine veya maliyetlerine karşı savunmayı, tazmin etmeyi ve zararsız tutmayı kabul edersiniz:

 • Platform'a erişiminiz veya Platform'u kullanımınız;
 • Bu Hizmet Şartlarının sizin veya hesabınız aracılığıyla herhangi bir kişi tarafından ihlal edilmesi;
 • üçüncü taraf fikri mülkiyet, gizlilik veya tanıtım haklarını ihlal etmeniz veya çiğnemeniz;
 • fonlarınızın (kripto para dahil) herhangi bir kaybı, yanlış teslimi, zimmete geçirilmesi, çalınması, durdurulması veya geri alınamaması;
 • ihmal veya daha kusurlu eylem veya eksiklik (dikkatsizlik veya kasıtlı suistimal dahil).

Bu Bölüm 11'de belirtilen yükümlülükleriniz, hukuk müşavirinin tutulması ve ödenmesi ile mahkeme masraflarının ödenmesinin yanı sıra masrafları size ait olmak üzere uzlaşma ve kararların ödenmesini de içerir. Aquanow, makul olmayan bir şekilde uygulanmamak kaydıyla, kabahati veya sorumluluğu kabul etmesini gerektiren veya kendisini devam eden herhangi bir olumlu yükümlülüğe tabi kılan herhangi bir anlaşmayı veya uzlaşmayı reddetme hakkına sahip olacaktır.

12. Hesap Güvenliği

Hesap kimlik bilgilerinizin (herhangi bir kullanıcı adı veya şifre dahil) gizliliğini korumaktan yalnızca sizin sorumlu olduğunuzu ve hesabınızın yetkisiz kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarardan sizin sorumlu olacağınızı kabul edersiniz. Hesabınızın herhangi bir yetkisiz kullanımını derhal bize bildirmeyi kabul edersiniz. Benzer şekilde, hesap numaraları, kullanıcı adları ve şifreler de dahil olmak üzere hesap bilgilerinizin korunması, güvenliği ve dağıtımının doğrulanması ve sürdürülmesinden siz sorumlusunuz. Şifre yönetimi ile ilgili tüm sorumluluk size aittir ve ihmal veya suistimal de dahil olmak üzere hiçbir koşulda hesabınızın kullanımından kaynaklanan zararlardan sorumlu olmayacağız.

13. Sözleşmenin Bütünlüğü, Geçerli Kanun

Bu Hizmet Şartları, Gizlilik Politikamız, Risk Açıklama Bildirimi ve tarafımızdan size sağlanan ödeme ve fiyatlandırma koşulları ile birlikte, siz ve Aquanow arasında Platform ile ilgili tek ve tüm anlaşmayı teşkil eder ve bu konuyla ilgili yazılı veya sözlü tüm önceki ve eşzamanlı anlayışların, anlaşmaların, beyanların ve garantilerin yerine geçer.

Bu Hizmet Şartları, (a) tarafların haklarına veya görevlerine başka bir yargı alanının maddi kanunlarını uygulayacak herhangi bir kanunlar ihtilafı ilkesine; (b) 1980 tarihli Milletlerarası Mal Satımına İlişkin Sözleşmeler Hakkında Birleşmiş Milletler Antlaşması'na; veya (c) diğer uluslararası kanunlara atıfta bulunulmaksızın, yalnızca British Columbia Eyaleti'nin iç kanunlarına ve Kanada'nın burada geçerli federal kanunlarına tabi olacaktır.

14. İhtilaflar

Tahkim. Yargı bölgenizdeki mahkemeler bağlayıcı tahkime rıza göstermenize izin vermiyorsa, Hizmet Şartları veya Platformdan kaynaklanan veya bunlarla ilgili herhangi bir yasal dava, eylem veya işlem yalnızca Kanada, British Columbia Eyaleti mahkemelerinde açılacaktır ve bu tür herhangi bir dava, eylem veya işlemde bu mahkemelerin münhasır yargı yetkisini gayri kabili rücu olarak kabul edersiniz. Aksi takdirde, siz ve Aquanow arasında bu Hizmet Şartları veya Platformdan kaynaklanan veya bunlarla ilgili herhangi bir ihtilaf olması durumunda, siz ve Aquanow'un birbirinize danışıp müzakere edeceğinizi ve karşılıklı çıkarlarını dikkate alarak her iki taraf için de tatmin edici bir çözüme ulaşmaya çalışacağınızı kabul edersiniz. Siz ve Aquanow 60 günlük bir süre içinde uzlaşmaya varamazsanız, bu ihtilaf British Columbia Uluslararası Ticari Tahkim Merkezi'nin Uluslararası Ticari Tahkim Usul Kuralları uyarınca zorunlu ve bağlayıcı tahkime havale edilecek ve nihai olarak çözülecektir. Atama makamı British Columbia Uluslararası Ticari Tahkim Merkezi olacaktır. Dava, British Columbia Uluslararası Ticari Tahkim Merkezi tarafından Kurallarına uygun olarak yönetilecektir. Tahkim yeri Vancouver, British Columbia, Kanada olacaktır. Kurallar aksini gerektirmedikçe hakem sayısı bir olarak belirlenir. Tahkim dili İngilizce olacaktır. Taraflarca sunulan belgeler, British Columbia Uluslararası Ticari Tahkim Merkezi ile yapılan yazışmalar, hakemle yapılan yazışmalar ve tek hakem tarafından verilen emirler ve kararlar da dahil olmak üzere tahkim işlemlerinin varlığı ve içeriği kesinlikle gizli tutulacak ve diğer tarafın açık yazılı izni olmadan herhangi bir üçüncü tarafa (profesyonel danışmanlar hariç) ifşa edilmeyecektir. Ancak şu durumlar hariç: (a) (i) üçüncü tarafa ifşanın tahkim işlemlerinin yürütülmesi bağlamında makul olarak gerekli olması; ve (ii) üçüncü tarafın burada öngörülen gizlilik yükümlülüğüne bağlı kalmayı yazılı olarak koşulsuz kabul etmesi; veya (b) söz konusu ifşanın yürürlükteki yasa veya mahkeme kararı tarafından gerekli kılınması.

Toplu Davalardan ve Jüri Yargılamasından Feragat. Kanunen izin verildiği durumlarda, herhangi bir hak talebine ilişkin olarak Aquanow'a karşı herhangi bir toplu dava başlatma veya bu davaya katılma hakkınızdan feragat etmeyi ve ayrıca Aquanow'a karşı herhangi bir toplu davadan feragat etmeyi kabul edersiniz. Yasal olarak izin verildiği ölçüde, siz ve Aquanow arasında bir ihtilaf ortaya çıkarsa, bu ihtilafla ilgili olarak jürili bir duruşmaya katılma hakkınızdan feragat edersiniz.

15. İletişim Bilgileri

Bu sözleşmeyle ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde info@aquanow.io adresinden Aquanow Destek ekibiyle iletişime geçin.